Netiesioginio prisilietimo prie įtampą turinčių dalių bei įtaisų su sustiprinta izoliacija tyrimas


Netiesioginio prisilietimo prie įtampą turinčių dalių bei įtaisų su sustiprinta absoliučia izoliacija tyrimas Darbo tikslas. Darbo eiga netiesioginio prisilietimo prie įtampą turinčių dalių tyrimas. Įtaisas , neturintis gedimų. Įtaisas , turintis gedimą ir galintis sukelti mirtiną pavojų. Įtaisas , turintis gedimą su didele susijungimo varža. Paviršiaus išorinė izoliacija. Gedimo įtampa ir srovė. Įtaisų su sustiprinta absoliučia izoliacija tyrimas. Įtaisai su sustiprinta absoliučia izoliacija. Įtaiso su sustiprinta absoliučia izoliacija tyrimas. Visiškai izoliuotas įtaisas sujungta su apsauginiu nuliniu PE laidu. Niekada negalima prijungti kabelio su PE laidu prie visiškai izoliuoto elektros įtaiso.


Ištirti elektros srovės pavojingumą, netiesiogiai prisilietus prie įtampą turinčių dalių; turinčių sustiprintą (absoliučią) izoliaciją ir išsiaiškinti atskirų faktorių įtaką pavojingumo laipsniui.

Sujungti bandymo schemą, kaip parodyta 1 paveiksle. Išmatuoti įtampą apkrovos varžoje . Žmogaus makete stebėti šviesos diodą (šviečiantis raudonai šviesos diodas signalizuoja apie gresiantį pavojų tariamam žmogui).

Apkrova per mažą linijos varžą sujungta su elektros linijos laidais L1 ir N. Išmatuotoji apkrovos įtampa yra UV =22,5 V (tikroji 220 V). Žmogaus makete esantis šviesos diodas nešviečia ir tariamam žmogui pavojus negresia.

Įtaisas, kuriame įvyko gedimas gali sukelti mirtiną pavojų žmogui, kai jis prisiliečia prie įtaiso dalių turinčių įtampą. Įtaiso gedimas dažniausia pasireiškia tuo, kad apkrovos įtampa, pažeidus izoliaciją, patenka į srovei laidžias dalis, kurias gali paliesti žmogus. Atsiradus gedimui, varža tarp apkrovos, turinčios apkrovos įtampą ir srovei laidžių dalių, gali sumažėti iki vos kelių omų arba išvis pasidaryti lygi nuliui. Ši varža žymima .

Išmatuoti prisilietimo įtampą , kuri krinta ant tariamo žmogaus varžos , nustatyti, ar žmogui gresia pavojus.

Pašalinti rezistorių ir sujungti įtaiso (lempos) apkrovos 1 gnybtą su lempos gaubtu. Išmatuoti prisilietimo įtampą, stebėti diodą ir nustatyti, ar žmogui gresia pavojus.

Įtaisas, turintis gedimą su didele susijungimo varža tarp apkrovos fazinio gnybto ir srovei laidžių dalių taip pat yra pavojingas.

Stebėti šviesos diodą (nustatyti, ar žmogui gresia pavojus) ir išmatuoti prisilietimo įtampą , kuri krinta ant tariamo žmogaus varžos

Nepaisant mažų varžų , ir galima gauti supaprastintą ekvivalentinę schemą, pagal kurią prisilietimo įtampa skaičiuojama taip:

Suskaičiuoti prisilietimo įtampą pagal (1) formulę ir gautąją vertę palyginti su bandymo duomenimis. Jeigu prisilietimo įtampa daug didesnė už 10 V (realiai 100 V) ribą, tai reiškia, kad žmogui gresia tikras pavojus.

Bandymai su įtaisu, kuriame yra defektas (pažeista izoliacija), parodė, jog žmogui gresia didelis pavojus, kai įtampa patenka į neapsaugotą srovei laidžią dalį. Tačiau, nuo gresiančio pavojaus vis dėlto įmanoma apsisaugoti, panaudojant paviršiaus išorinę izoliaciją. Paviršiaus išorinė izoliacija reiškia, kad kontakto tarp žmogaus ir paviršiaus, ant kurio stovi žmogusvarža yra padidėjusi, naudojant specialią grindų izoliacinę dangą. Ši situacija nagrinėjama kitame bandyme.

  • Microsoft Word 115 KB
  • 2020 m.
  • Lietuvių
  • 10 puslapių (2029 žodžiai)
  • Universitetas
  • Julius
  • Netiesioginio prisilietimo prie įtampą turinčių dalių bei įtaisų su sustiprinta izoliacija tyrimas
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Netiesioginio prisilietimo prie įtampą turinčių dalių bei įtaisų su sustiprinta izoliacija tyrimas . (2020 m. Balandžio 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/netiesioginio-prisilietimo-prie-itampa-turinciu-daliu-bei-itaisu-su-sustiprinta-izoliacija-tyrimas.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 13 d. 05:52
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo