Netiesioginių mokesčių įtaka šalies ekonomikai


Netiesioginių mokesčių įtaka šalies ekonomikai įvadas. Netiesioginių mokesčių įtaka šalies ekonomikai. Netiesioginių mokesčių įtaka Lietuvos ekonomikai.


Šiuolaikinės visuomenės gyvenime egzistuoja įvairių mokesčių, kurie persekioja kiekviena iš mūsų nuo pat gimimo. Jau mūsų tėvai mums gimus turi sumokėti už atspaudą mūsų gimimo liudijime, nuėjus į parduotuvę nusipirkus šokolado privalome sumokėti pridėtinės vertės mokestį (PVM), iš mūsų darbo užmokesčio yra išskaičiuojamas fizinių asmenų pajamų mokestis bei socialinio draudimo įmokos. Tačiau, visi šie mokesčiai yra priskiriami skirtingoms mokesčių rūšims. Dažniausiai mokslinėje literatūroje yra išskiriamos dvi mokesčių rūšys: tiesioginiai ir netiesioginiai mokesčiai. Šių mokesčių surenkamų pajamų dydį nulemia įstatymai bei jų pasikeitimai, namų ūkių vartojimo išlaidų dydžio pasikeitimas, PVM mokėtojų skaičius, tarifų pasikeitimas, įvairūs ekonominiai procesai, kaip infliacija ar defliacija bei prekės ar paslaugos paklausos elastingumas.

•Pagrįsti, kokį poveikį daro netiesioginiai mokesčiai ekonomikos augimui bei svyravimams remiantis Lietuvos ekonomikos bei nacionalinio biudžeto pavydžiu.

Kiekviena šalis privalo atlikti labai daug funkcijų. Valstybė privalo užtikrinti krašto apsaugą, ekonominę plėtrą, socialines garantijas ir kitas funkcijas susijusias su šalies bei jos gyventojų gerove. Tačiau, valstybė, jos valdymo institucijos nesikuria jokio produkto, tai reiškia , kad neturi pajamų iš savo veiklos. Valstybei norint atlikti prieš tai paminėtas funkcijas yra reikalingi dideli finansiniai ištekliai, kuriuos gauna surinkdama iš fizinių bei juridinių asmenų mokesčius. Mokesčiai yra vienas iš pagrindinių valstybės biudžeto bei laisvųjų lėšų formavimo būdas (vmi.

  • Microsoft Word 38 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 3 puslapiai (1294 žodžiai)
  • Universitetas
  • Modesta
  • Netiesioginių mokesčių įtaka šalies ekonomikai
    10 - 1 balsai (-ų)
Netiesioginių mokesčių įtaka šalies ekonomikai . (2018 m. Rugsėjo 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/netiesioginiu-mokesciu-itaka-salies-ekonomikai.html Peržiūrėta 2019 m. Balandžio 25 d. 09:19
×
Nesuprantate kaip atlikti užduotį? Klauskite eksperto!