Netobulos konkurencijos teorijos


Netobulos konkurencijos teorijos. Konkurencija. Netobula konkurencija. Monopolija. Monopolijos rūšys. Valstybės antimonopolinė politika. Monopolijos pavyzdys pasaulyje. Monopolijos pavyzdys Lietuvoje. Oligopolija. Atėjimo į rinką kliūtys. Oligopolijos formos. Oligopolijos pavyzdys pasaulyje. Oligopolijos pavyzdys Lietuvoje. Karteliai. Kartelio pavyzdys. Monopolinė konkurencija. Monopolinės konkurencijos bruožai. Monopolinės konkurencijos pavyzdys. Apibendrinimas. Šaltiniai.


Konkurencija Netobula konkurencija Monopolija, jos rūšys Valstybės antimonopolinė politika, įstatymai Monopolijų veiklos reguliavimo būdai Monopolijų pavyzdžiai pasaulyje ir Lietuvoje Oligopolija, atėjimo į rinką kliūtys, formos Oligopolijos pavyzdys pasaulyje ir Lietuvoje Karteliai, pavyzdys Monopolinė konkurencija, jos bruožai, pavyzdys Apibendrinimas Šaltiniai.

Ši firma yra monopolija, nes: 1. Rinkoje yra tik vienas pardavėjas, prekė unikali; 2.Gaminamas produktas, kurio niekas daugiau negamina; 4.Pardavėjas negali įeiti ir išeiti iš rinkos paprastai; 5.Parduodama tik viena paslauga;.

Stabili (tvirta) oligopolija Laisva (netvirta) oligopolija Dominuojanti firma Duopolija.

Automobilių stiklų gamintojos: Saint Gobain, Asahi, Pilkington ir Soliver. Tai yra oligopolija, nes įvardintos įmonės dalinasi rinką, į ją būtų sunku pakliūti, nes tai yra vartotojų pripažinta produkcija, kiekviena įmonė turi savo klientus. Įmonės 1998-2003 buvo sudariusios kartelį. Dėl šio kartelio joms buvo skirtos nuobaudos.

“Ali šokoladinė” - rankų darbo, iš natūralių produktų, saldumynus gaminanti ir juos pardavinėjanti įmonė. Ši firma yra monopolinė, nes varžosi didelis skaičius pardavėjų rinkoje, taip pat nėra kliūčių ateiti į šią rinką, bei visi produktai šiek tiek skiriasi ( skoniu, įpakavimu, spalva, įdarais).

Oligopolinę rinką valdo kelios įmonės, nes įėjimas į ją yra sudėtingas: reikia gaminti didelį produkcijos kiekį, kas jai leistų mažinti kaštus ir didinti kainą, dėl konkurencijos stokos šioje rinkoje, gamyba yra koncentruota.

  • MS PowerPoint 2103 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 25 puslapiai (1250 žodžiai)
  • Universitetas
  • Gabrielė
  • Netobulos konkurencijos teorijos
    10 - 3 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Netobulos konkurencijos teorijos. (2017 m. Lapkričio 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/netobulos-konkurencijos-teorijos.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 21 d. 14:36
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo