Netolerancija


Netolerancija. Netolerancija reiškiasi tuo, kad neleidžia žmonėms ir žmonių grupėms savarankiškai ieškoti tiesos ir gerio. Ignoruojama tiesa kanonizuojamos pažiūros ir vergaujama autoritetams. Draudžiama įvairiomis formomis. Diskriminacija. Diskriminacijos pagrindas- lygių teisių neigimas. Cenzūra. Kontroliuoti, neleisti platinti nepageidajamų idėjų bei pažiūrų gali valstybės valdžia arba Bažnyčia. Cenzūra gali būti. Išankstinė (tai iš anksto gaunamas leidimas. Fundamentalizmas. Išsilieja netolerantiška veiksena kitoniškos pažiūros laikomos kenksmingomis. Dogmatizmas susijęs autoriteto reikšmės suvokimu. Neapykanta. Visuomenėje paplitęs reiškinys. Fanatizmas. Reiškinys, kuriam būdingas didelis afektyvumas. Apsauga nuo tolerancijos. Žmogus esąs visuomeninių santykių padarinys. Literatūra. Romanas Plečkaitis. Tolerancija. Vilnius pradai.

Ignoruojama tiesa; kanonizuojamos pažiūros ir vergaujama autoritetams; pretenduojama į neklaidingumą; skatinamas dogmatizmas; susikuria fanatizmas; ir kt.

Reiškinys, kuriam būdingas didelis afektyvumas; Fanatikai – vienos idėjos, vienos aistros žmonės. Pasižymi tvitra galia, atsakomybe siekiant bendrų tikslų. Save taip pat laiko tikslo priemone.

Žmogus esąs visuomeninių santykių padarinys, masių pažiūras, skonį ir vertybes, formuoja propaganda, reklama, taip pat ir konformistinis pačių masių siekis mėgdžioti aukštesnes klases. Šis ir dar kiti veiksniai padaro, jog visuomenės daugumos, masių mąstymas niekda nėra savarankiškas, jis neišvengiamai įstumiamas į išvažinėtas vėžes.

  • MS PowerPoint 381 KB
  • 2016 m.
  • 14 puslapių (295 žodžiai)
  • Universitetas
  • Diana
  • Netolerancija
    10 - 9 balsai (-ų)
Netolerancija. (2015 m. Kovo 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/netolerancija.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 07 d. 01:25
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo