Netradicinės sporto šakos referatas


MIESTUČIAI istorija, taisyklės. BADMINTONAS - žaidimo istorija ir taisyklės. LIETUVIŠKAS RITINIS (RIPKA) - istorija ir taisyklės, technika ir taktika. ŽOLĖS RIDULYS – istorija ir taisyklės. SMIGINIS – istorija ir taisyklės. JUDRIEJI ŽAIDIMAI - lauko sąlygomis, žaidimo reikšmė, klasifikacija, žaidimų organizavimo metodika. Išvados. Naudota literatūra.

3) Trečiojoje partijoje, bet kuriai pusei įmušus 11 taškų, žaidėjai apsikeičia aikštelės pusėmis.

Pirmosios miestučių taisyklės parengtos 1923 metais. Organizuotai Lietuvoje miestučiai pradėti žaisti 1953 metais. Pirmasis Lietuvos čempionatas įvyko 1955 metais. 1961 metais įsikūrusi Lietuvos miestučių federacija kiek atgaivino šią merdinčią sporto šaką, po šešerių metų vėl įvyko Lietuvos čempionatas.

Aikštės dydis – 91,4 metrų ilgio ir 55 metrų pločio. Vartų dydis – 3,66 ilgio ir 2,14 aukščio.

Lazda - viena pusė yra plokščia, jos ilgis – 85-95 cm, masė – 340-794 g. Kamuoliuką leidžiama liesti tik plokščiaja lazdos puse.

Kiekvienos komandos žaidėjai aikštėje skirstomi pagal pozicijas: vartininkas, bei aikštės žaidėjai - puolėjai, saugai ir gynėjai.

Žaidžia 2-4 žaidėjai svaidydami po 3 smiges. Taikinys suskirstomas į plotus – laukelius. Pataikius į kurį nors laukelį, skiriamas tam tikras taškų skaičius. Rezultatas skaičiuojamas nuo 301 (arba 501, 601, 701) taško mažėjančia tvarka. Laimi tas žaidėjas (komanda), kuris po nustatyto (pavyzdžiui, 20, 35) ratų skaičiaus turi 0 arba mažiausiai taškų.

1) jie perduoda nepakeičiamą patirtį, dažniausiai susiję su judėjimu, aktyvia judamąja veiklą.

6)žaidimai verčia vaiką mąstyti, jis priverstas būti atidus, pastabus, privalo orientuotis.

Žaidėjai, sudarę kelias komandas, laisvai juda aikštelėje. Po švilpuko mokytojas garsiai sako kurį nors pavadinimą: „kalnas“, „takelis“ ar „duobė“. Kai ištaria „kalnas“- komandos žaidėjai sudaro ratuką, susikabina ir pakelia rankas. Kai ištaria „takelis“-mokiniai rikiuojasi į vorelę, uždėdami priekyje stovinčiam žaidėjui rankas ant pečių. Išgirdę „duobė“- rikiuojasi į ratelį, susikabina ir pritupia. Laimi komanda, greičiausiai atlikusi užduotį.

Tikslas – lavinti(s) klausos pojūčius, mokytis valdyti kūną. Vaikai susėda ratu. Išrenkamas “snaudalius”, kuris atsisėda į rato vidurį. Jam užrišamos akys. Kiti žaidėjai po vieną bando nejučiomis prislinkti prie “snaudaliaus” ir paliesti jį ranka. Jei “snaudalius” pajunta slenkantį žaidėją ir.58, 2006). pirmas paliečia jį ranka, tai pagautas eina į “snaudaliaus vietą.

Šiame referato darbe susipažinome su įvairių netradicinių sporto žaidimo taisyklėmis, mokymo metodika ir šių atskirų sporto šakų atsiradimą, nuo seniausiu laikų iki pat dabar. Visos šiame referato darbe minėtos sporto šakos kilusios iš skirtingų pasaulio šalių. Bėgant laikui žaidimų taisyklės, technika ir jų metodika kito, kol galiausiai buvo priimtos pagrindinės netradicinių sporto šakų taisyklės, kurios apibrėžė kiekvienos sporto šakos aikštelių matmenis, tam žaidimui skirtus įrankius, inventorių, jų svori, dydį, žaidėjų skaičių.

Nors netradicinės sporto šakos šiomis dienomis yra mažiau kultivuojamos, bet be šių sporto šakų kaip: badmintonas, ritinys (ripka), miestučiai, ritinys, žolės riedulys, smiginis, tiesiog negalėtume įsivaizduoti esamos dabarties. Šios sporto šakos yra savitos, bet yra svarbios šių dienų žmogui.

Kaip bebūtų gaila, ne visos netradicinės sporto šakos yra įtrauktos į kūno kultūros pamoka mokyklose, bet visos netradicinės sporto šakos yra svarbios siekiant ugdyti ir vystyti vaikų, jaunimo ir suaugusiųjų užimtumą, gerą savijautą, sveikos gyvensenos kokybę, ugdyti ištvermę, drąsa, ryžtą, discipliną, gėrio ugdymą, užsispyrimą siekiant geriausių rezultatų, formuoti sveiką, bei stiprų, užgrūdintą sportišką kūną.

Norint negyventi hipodinamijos rate, turime siekti ir kultivuoti visas sporto šakas ir nesvarbu ar tai bus netradicinės sporto šakos, svarbu, kad žmogus judėtų, juk judėjimas yra gyvybė, veiklumo neišsenkanti saviraiška, savirealizacijos ir supančio pasaulio pažinimo priemonė, savęs pažinimas.

  • Kūno kultūra Referatas
  • Microsoft Word 44 KB
  • 2013 m.
  • 24 puslapiai (5365 žodžiai)
  • Universitetas
  • Egle
  • Netradicinės sporto šakos referatas
    10 - 3 balsai (-ų)
Netradicinės sporto šakos referatas. (2013 m. Gruodžio 04 d.). https://www.mokslobaze.lt/netradicines-sporto-sakos-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 26 d. 04:00
×