Netradicinės sporto šakos


Netradicines sporto sakos referatas. Ledrogiu breziniai. Ratukinių krėslų varžybos. Netradicinės sporto rungtys vaikams. Netradicinio sporto sakos. Keisčiausios pasaulio sporto šakos. Netradiciniu sporto varzybos. Netradicines sporto sakos lietuvoje. Netradicinės sportinės rungtys. Netradiciniu sporto šakų inventorius.

Bėgimas atbulomis. Kerlingas. Ledrogių sportas. Kaitavimas. Top–10. Keisčiausių sporto šakų pasaulyje. Pravirkdyk vaiką. Povandeninis regbis. Naikinimas ant nugaros. Saunos čempionata. Sūrio gaudynė. Lenktynės su arkliu. Lenktynės ant ožių. Ratukinių krėslų varžybos. Plaukimo varžybos drenažo grioviuose. Haksi hudzas. Literatūros sąrašas.

O iš kur atsirado toks “vėžiškas” bėgimas? Manoma, kad jis išsivystė iš mados bėgti be avalynės. Buvo manoma, kad jei žmogus bėga basomis, tai sudegina daugiau kalorijų nei bėgdamas su sportiniais bateliais. Tačiau bėgimo atbulomis entuziastai tvirtina, kad šitaip judant sudeginama dar daugiau kalorijų. Didžiausias nepatogumas - galima užkliūti už akmens ar atsikišusios medžio šaknies. Bėgti atbulomis nėra taip paprasta, tokiam sportui reikia ruoštis, tai yra pradėti nuo lėto ėjimo. Pirmąsias treniruotes rekomenduojama atlikti su patyrusiu treneriu. Bėgimo atbulomis šalininkai tikina, kad bėgimas atbulomis yra itin naudingas:

sumažėja apkrovos stuburui ir sąnariams (todėl taip sportuoti galima reabilituojantis po kelių ir nugaros traumų).

BETO: VERTA ĮSIDĖMĖTI. Vienas ratas stadione, kurį įveiksite bėgdamos atbulomis, atstos šešis ratus, kuriuos nubėgate įprastu būdu.. O šimtas žingsnių atbulomis prilygsta tūkstančiui žingsnių į priekį.

Bendros žinios apie kerlingo sportą. Kerlingas –tai komandinis žaidimas, žaidžiamas ant ledo. Olimpinio medalio sportas buvo pradėtas žaisti nuo 1500 m. ant ežerų ir tvenkinių Šiaurės Europoje. Vvvvvvvvv cfbfd dfdfdfdffd . . . . .drvgtr ghyt hyu jhyu juy kyy rthte he ghh tre erf ere ff rf Žaidimo tikslas – dvi komandos po keturis žaidėjus stumia ledo paviršiumi (130 pėdų ilgio ir 15 pėdų pločio) 42 svarus sveriančius granitinius akmenis į tolį. Monetos metimas apsprendižia, kuri komanda pirmoji pradeda žaisti. Akmenys stumiami iki taikinio centro, panašaus į šaudymo iš lanko taikinį, kurio skersmuo 3,66 m. Taikiniai išpaišomi negiliai ledo paviršiuje abiejose aikštelės pusėse, kad būtų patogu pakeitus kryptį žaisti į abi puses, kas dažniausiai sudaro aštuonis ar dešimt žaidimo baigčių (po 2 – 2,5 valandos). Komandos žaidėjai atlieka stūmimą su tikslu priartinti savo akmenį kuo arčiau taikinio centro už varžovų akmenį. Kiekvienas žaidėjas nustumia po du akmenis taikinio link, pakaitomis su savo komandos priešininku. Nepriekaištingam žaidimui reikalingas lygus ir plonas ledas. Prieš žaidima aikštelė padengiama smulkiais vandens lašeliais, kurie užšalę sumažina akmens į ledą trintį. Žymiai sumažėjusi akmens ir ledo trintis, leidžia akmeniui tolygiai slysti ledo paviršiumi. Todėl, kerlingas – tai sportas reikalaujantis ne jėgos, o tikslumo ir geros žaidimo strategijos.

  • Kūno kultūra Referatas
  • Microsoft Word 397 KB
  • 2016 m.
  • 11 puslapių (2201 žodžiai)
  • Profesinė mokykla
  • Netradicinės sporto šakos
    10 - 1 balsai (-ų)
Netradicinės sporto šakos. (2012 m. Birželio 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/netradicines-sporto-sakos.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 25 d. 08:42
×