Netradiciniai masažo būdai referatas


Įvadas. Šiacu (Šhiatsu) masažas. Akupresūra. Tailandietiškasis masažas. Tui na masažas. Ajurvedinis masažas. Indiškasis galvos masažas. Lomi lomi (havajietiškas masažas). Kobido – imperatoriškasis veido masažas. Gua-ša (guasha) masažas. Karštų lavos akmenų masažas. Tibeto dainuojančių dubenų masažas. Literatūra. Priedai.


Šiacu (ang. shiatsu) masažas kilęs iš Japonijos. Jo metu stimuliuojama natūrali kūno gyvybinės energijos tėkmė, atkuriama jos pusiausvyra ir gerinama savijauta. Šiacu japoniškai reiškia „spaudimas pirštais“. Tai tradicinė japonų terapija, ištobulinta XX a. pradžioje. Paplitę nemažai jos variantų: zen, makrobiotinis, namikoši ir hara. Visos minėtos terapijos teoriją jungia ir derina su diagnostikos būdais, kurių pagrindą sudaro tradicinė Rytų medicina. Svarbiausi iš jų yra stebėjimas, apklausa ir lietimas, taip pat teorijos apie in ir jan suvokimas ir pritaikymas. In ir jan išreiškia pasaulio priešybes, tai yra – karštį ir šaltį, minkštumą ir kietumą, moterišką ir vyrišką pradą. Kaip žinome, priešybės papildo viena kitą ir viena kitai būtinos, nes in ir jan negalėtų egzistuoti atskirai – viena be kitos prarastų svarbą.

Ši sistema sudaro pagrindą teorijos, kad ligos prasideda suardžius šių viena kitą papildančių ypatybių pusiausvyrą. Šiacu tikslas – atkurti prarastą pusiausvyrą, teisingai nukreipiant gyvybinę energiją, dar vadinamą „ki“ arba „či“, kuri organizme cirkuliuoja meridianų kanalais. Kad būtų išlaikyta in ir jan energijos pusiausvyra, ki energija kūne turi cirkuliuoti laisvai. Yra 12 svarbiausių kanalų – šeši in ir šeši jan, kurie poromis tęsiasi abiejose kūno pusėse ir atitinka kiekvieną vidaus organą ir visas jų funkcijas. Ritmiškai spaudant, atliekant tempimo arba laikymo technikas, šiacu tam tikrose kanalų vietose stimuliuoja biologiškai aktyvius taškus, vadinamus „cubos“ (tsubos). Taip reguliuojamas ki energijos tekėjimas ir manoma, kad pagerėja vidaus organų veikla, suaktyvėja limfos tekėjimas ir kraujotaka, sumažėja raumenų įtampa ir jaučiamas bendras organizmo atsipalaidavimas.

Technika. Standartinė šiacu procedūra, atliekama profesionalaus specialisto, apima visą kūną ir apytiksliai užtrunka apie valandą. Tam reikalingas specialus čiužinys. Masažuojamasis dėvi laisvus drabužius, todėl nei kremas, nei aliejus nenaudojamas. Fizioterapeutas, kaip visada, prieš atlikdamas masažą susipažįsta su asmens ligos istorija. Geriausia laikytis visos šiacu masažo sekos, kuri užtrunka apie valandą. Labai svarbu yra teisinga laikysena masažo metu. Profesionalus fizioterapeutas žino, kaip iš kūno centro (Hara), esančio žemiau bambos, generuoti energiją (Hara – tai fizinis kūno centras, esantis pilve žemiau bambos. Kai masažuojama, iš hara energija arba ki laisvai cirkuliuoja po visą kūną). Savo kūnu lenkdamasis virš masažuojamojo žmogaus per plaštakas, nykščius ir dilbius perduodama statiška spaudimo jėga. Spaudžiama švelniai, bet tvirtai ir palaikoma apie 10 sekundžių. Procedūros metu abi rankos turi liesti masažuojamojo kūną: abiem arba viena masažuoti, o kita tuomet prilaikyti masažuojamąją vietą. Masažuojama visais būdais – maigoma delnais, spaudoma, tempiama, purtoma – švelniai ir jautriai. Masažuojamąjį asmenį padrasinama kvėpuoti giliai ir iškvėpti tuomet, kai spaudžiama.

Shiatsu grindžiamas „subtilia“ rytietiška su vidaus organais susijusią energijos srautų anatomija, o gydymas atliekamas takant taškinio masažo techniką.

PAVYZDYS. Shiatsu nuovargiui mažinti. Dauguma rytų kultūrų ir fiziniu, ir dvasiniu aspektu pėdomis skiria daug dėmesio, todėl nenuostabu, kad tai perėmė ir Vakarų šalys. Rytuose pėdos – lyg šventa kūno dalis, besiliečianti su žeme. Pėdų masažas itin vertinamas dėl puikaus atsipalaidavimo prieš miegą. Čia aprašyta technika rekomenduojama jaučiant nuovargį ir išsekimą bei atspindi shiatsu gydomąjį poveikį. Ant žemės patiesiamas kilimėlis, pacientas atsigula veidu žemyn, po pėdomis pakišama nedidelė pagalvėlė, kurios aukštis apie 30cm. Nugara atsukama į pacientą ir švelniai kulnais užlipama ant paciento padų. Masažuotojas stovėdamas šiek tiek sulenktais keliais pamažu perkelia visą savo svorį ant paciento pėdų. Ritmiškai perkeldamas savo svorį nuo kairės pėdos ant dešinės. Masažuotojas ištiesindamas kelį ir sutelkęs dėmesį į prisilietimą prie pėdų, išgauna vis gilesnius paspaudimus. Pėdos masažas turėtų trukti ne daugiau nei 10 minučių.

  • Microsoft Word 2223 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 31 puslapis (5726 žodžiai)
  • Profesinė mokykla
  • Erika
  • Netradiciniai masažo būdai referatas
    8 - 1 balsai (-ų)
Netradiciniai masažo būdai referatas . (2017 m. Vasario 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/netradiciniai-masazo-budai-referatas.html Peržiūrėta 2020 m. Balandžio 09 d. 20:45
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo