Netradiciniai tikėjimai ir jų reikšmė


Naujieji kirkščioniškieji judėjimai. Krikščioniškos „šventumo grupės“. Kvazikrikščioniški judėjimai. Rytietiškos kilmės grupės. Kiti tikėjimai. SEKTOS GRIAUNA ASMENYBĘ šiuo atžvilgiu. GRIAUNA ŠEIMĄ dėl šių priežasčių. GRIAUNA VISUOMENĘ, kadangi. Naudota literatūra.

E. Durkheim‘as įrodė, kad religija ir visuomenė yra neatskiriamos, tik visuomenė veikia religiją, o religija visuomenę. Taigi, kas tai yra religija? Religija – tai tikėjimų ir veiklos sistema padedanti spręsti individo ar socialinių grupių gyvenimo problemas; tai tikėjimas antgamtine jėga ar jėgomis, dieviškumu, šventumu. Religija padeda atsakyti į gyvenimo prasmės klausimus. Būtina atkreipti dėmesį, kad religija tampa vis privatesne, darosi vis labiau asmeninė, kadangi yra šalių, kuriose garantuojama pasirinkimo laisvė. Akcentuojamas individualus pasirinkimas sukelia tradicinių religijų sekuliarizaciją, t.y. religijos įtakos viešajame gyvenime silpnėjimą. Reakcija į sekuliarizaciją yra religinė inovacija, kurios metu gimsta religiniai judėjimai, kurie kuria naują religinę kultūrą, naują tradiciją, tik iš dalies arba visai nesusijusią su visuomenėje jau egzistuojančiomis religinėmis tradicijomis.

  • Tikyba Referatas
  • Microsoft Word 25 KB
  • 2015 m.
  • 7 puslapiai (1800 žodžiai)
  • Eglė
  • Netradiciniai tikėjimai ir jų reikšmė
    10 - 9 balsai (-ų)
Netradiciniai tikėjimai ir jų reikšmė. (2015 m. Sausio 21 d.). https://www.mokslobaze.lt/netradiciniai-tikejimai-ir-ju-reiksme.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 08:13
×