Neuronas ir jo veikla


Darbas neuronas. Neuronas referatas. Neuronų veikla.

Neuronas ir jo veikla. Nervų sistemą sudaro nervinės ląstelės – neuronai. Jie turi kūna ir ataugas. Trumpesnės, nervinius impulsus perduodančios į neuroną ataugos – dendritai, ilgesnės – aksonai, arba neuritai, perduodantys impulsą iš neurono kūno.

Nervų sistemą sudaro nervinės ląstelės – neuronai. Jie turi kūna ir ataugas. Neuronas turi tik vieną aksoną ir vieną arba kelis dendritus. Impulsas yra elektrinės prigimties signalas, plintąs nervinėmis ląstelėmis. Iš aksono (neurito) impulsas neurohormonų pagalba perduodamas į kito neurono dendritus, iš kurių toliau sklinda į neurono kūna. Impulsai plinta neuronų ataugomis net 100 – 130 metrų per sekundę greičiu, todel nervų sistema veikia kur kas greičiau nei hormonai, dalyvaujantys grynai cheminių impulsų perdavime. Tą pačia funkciją atliekančių kelių neuronų aksonai (neuritai) sudaro vieną pluoštą, panašų į elektros kabelį, vadinamą nervų, kuriuo perduodami nerviniai impulsai. Vieni nervai susideda iš padengtų specialia medžiaga (mieliniu) aksonų ir atrodo balti, o kiti ir nemielinių nervinių skaidulų irr atrodo pilki. Tais pačiais nervais impulsai vienu metu gali būti perduoti net keliomis kryptimis.

  • Microsoft Word 4 KB
  • 2010 m.
  • 1 puslapis (334 žodžiai)
  • Universitetas
  • Juozapota
  • Neuronas ir jo veikla
    10 - 3 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Neuronas ir jo veikla. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/neuronas-ir-jo-veikla.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 18 d. 02:09
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo