Neurono modelis


Neurono modelis. Klaipėda. Neurono funkcija, sandara ir savybės aksono ir dendrito funkcija. Neuronas. Nervinis audinys (. Neurono funkcija – perduoti nervinius signalus. Multipoliniai neuronai – jie turi vieną aksoną ir įvairų skaičių dendritų (daugiau kaip vieną). Įvairių rūšių neuronų kūnai (soma) skiriasi savo forma ir dydžiu. Soma – tai pagrindinė neurono kaip ląstelės dalis. Aksonas yra tik viena neurono atauga. Aksonas. Dendritai (gr. dendron – medis) – įvairaus ilgio šakotos neuronų ataugos. Dendritas. Sinapsė (gr. synapsis – sujungimas, ryšys) - neuronų salyčio vietos. Sinapsė. Cheminė sinapsė paprastai yra vieno neurono aksono ir kito neurono dendrito atšakų sandūra. Veikimo potencialas pasiekia presinapsinę galūnę. Neurotransmiterio molekulės jungiasi su postsinapsinės membranos receptoriais. Signalas perduodamas dalyvaujant cheminei medžiagai neurotransmiteriui. Jaudinimas ir slopinimas neuronuose. Iš presinapsinės galūnės išsiskyrę neurotransmiteriai jungiasi prie postsinapsinės membranos receptorių. Neurotransmiterių sukeliami postsinapsiniai. Biologinis neurono modelis yra matematinis nervinių ląstelių arba neuronų aprašymas. Dendritinis neurono modelis. Dendrito dinamiką aprašo. Aksoninis neurono modelis. Aksono fazės dinamiką. Bendras neurono modelis. Sistema, apjungianti dendrito ir aksono lygtis. Literatūra. Kėvelaitis E.


Neurono funkcija, sandara ir savybės aksono ir dendrito funkcija, savybės sinapsė tarp neuronų jaudinimas ir slopinimas neurone neurono modelis.

Neurono funkcija – perduoti nervinius signalus, kurie sukelia sužadinimą arba užslopinimą. Neuronų dydis svyruoja nuo 4 µm iki 130µm Žmogaus CNS yra apie 10 11 neuronų. Bet kuris neuronas turi šias pagrindines dalis: somą (kūną) dendritus aksoną.

Sinapsė (gr. synapsis – sujungimas, ryšys) - neuronų salyčio vietos, per kurias iš vieno neurono į kitą perduodamas signalas. Cheminės sinapsės pagal poveikį yra skirstomos į dvi grupes: žadinančios sinapsės - posinapsiniame neurone sužadina nervinį impulsą. slopinančios sinapsės - blokuoja nervinio impulso susidarymą posinapsiniame neurone. Vienas neuronas sudaro tūkstančius sinapsių su kitais neuronais.

Veikimo potencialas pasiekia presinapsinę galūnę, ją depoliarizuoja (sumažina lastelės membranos potencialą), atidaro potencialo valdomus (elektrinius)

  • MS PowerPoint 3985 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 21 puslapis (979 žodžiai)
  • Universitetas
  • Auksė
  • Neurono modelis
    10 - 2 balsai (-ų)
Neurono modelis . (2017 m. Lapkričio 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/neurono-modelis.html Peržiūrėta 2019 m. Balandžio 20 d. 06:07
×
Nesuprantate kaip atlikti užduotį? Klauskite eksperto!