Nevaldomas lygintuvas su filtru Energetinės elektronikos labaratorinis darbas Nr. 1


Nevaldomas lygintuvas su filtru. Darbo tikslas. Susipažinti su vienfazių vienpusio ir dvipusio nevaldomų lygintuvų veikimu ir charakteristikomis. Ištirti skirtingų filtrų įtaką lygintuvo išėjimo įtampos ir srovės pulsacijoms. Darbo schema. Maitinimo šaltinio ir grandinės parametrai. Darbo užduotis. Išvados Išbandėme laboratorini stenda keitikliai, pamatavome sroves ir itampas. Teorines reiksmes skyrėsi nuo ekspermentiniu ir modeliavimo, kaikurios nežymiai. Išsiaiskinome vienpusio ir dvipusio lygintuvo veikimo principą. Literatūra.

Darbo tikslas. Susipažinti su vienfazių vienpusio ir dvipusio nevaldomų lygintuvų veikimu ir charakteristikomis. Ištirti skirtingų filtrų įtaką lygintuvo išėjimo įtampos ir srovės pulsacijoms.

Išsiaiškinkite iš ko sudarytas ir kaip veikia labaratorinių darbų stendas “Keitikliai”. Šio stendo aprašymas pateiktas laboratorinio darbo aprašymo pabaigoje.

Apskaičiuojame vienfazio nevaldomo lygintuvo vidutinę išlygintą įtampą Ud , srovę Id ir transformatoriaus pirminės apvijos efektinę srovę I1ef .

Apskaičiuojame dvipusio nevaldomo lygintuvo be filtro ir su filtro ir su „C“. „L“, „LC“, „CLC“ pulsacijų koeficientus:

r – lygintuvo vidaus varža, susideda iš nuosekliai sujungtų transformatoriaus apvijų aktyviosios varžos ir ventilio vidaus varžos (r = rT+rVD); C1 – filro talpa, H – koeficientas priklausantis nuo lygintuvo vidaus varžos r, apkrovos Rd ir pulsacijų dažnio daugiklio m (vienfazio dvipusio lygintuvo schemai m =2). Ši priklausomybė grafikai yra pateikta labaratorinio darbo priede, kaip funkcija H=f(A). Čia A – parametras, išreiškiantis kondensatoriaus įsikrovimo trukmę ir gali būti randama iš formulės:

  • Inžinerija Laboratorinis darbas
  • Microsoft Word 338 KB
  • 2014 m.
  • 14 puslapių (933 žodžiai)
  • Jonas
  • Nevaldomas lygintuvas su filtru Energetinės elektronikos labaratorinis darbas Nr. 1
    10 - 3 balsai (-ų)
Nevaldomas lygintuvas su filtru Energetinės elektronikos labaratorinis darbas Nr. 1. (2014 m. Lapkričio 24 d.). https://www.mokslobaze.lt/nevaldomas-lygintuvas-su-filtru-energetines-elektronikos-labaratorinis-darbas-nr-1.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 17:27
×