Neverbalinė kalba ir gestai


Įvadas. Neverbalinės kalbos samprata. Gestų kilmė. Neverbalinės kalbos falsifikavimas. Svarbiausi kūno gestai. Veido lytėjimas rankomis. Rankų barjerai ir plaštakų gestai. Kojų barjerai. Kaip išmokti kūno kalbą. Išvados. Cituota ir naudota literatūra.

Visame pasaulyje pastaruoju metu neverbalinis bendravimas susilaukia vis didesnio mokslininkų dėmesio. Yra nemažai priežasčių, kurios skatina domėtis nežodinio bendravimo forma. Neverbalinė kalba – universali kalba, nes, net nemokėdamas kalbėti, kūno signalų dėka žmogus gebės paaiškinti, ko jis nori, būdamas bet kuriame pasaulio krašte. Įrodyta, kad įvairių kultūrų atstovai savo stiprius jausmus išreiškia tokia pačia mimika, rodo, kad verbalinė (arba nežodinė, arba kūno) kalba yra įtikinamesnė. Joje atsispindi emocijos, kurias žmogus jaučia konkrečioje situacijoje, ir lengviau jas perprasti netgi tuomet, kai kalbantysis nori jas užmaskuoti.

Neverbalinė kalba išreiškiama daugiau nei pasakoma žodžiais, todėl turėtumėte gerai žinoti jos elementus, nes, būdami svarbūs tiek dalykiniame, tiek ir tarpasmeniniame bendravime, jie gali pasitarnauti bendravimo procesui, o kartais ir atvirkščiai – sumenkinti jį arba atnešti dviprasmiškumą.

  • Kalbos kultūra Referatas
  • Microsoft Word 31 KB
  • 2014 m.
  • 12 puslapių (4584 žodžiai)
  • Audrė
  • Neverbalinė kalba ir gestai
    10 - 4 balsai (-ų)
Neverbalinė kalba ir gestai. (2014 m. Spalio 29 d.). https://www.mokslobaze.lt/neverbaline-kalba-ir-gestai.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 21 d. 09:17
×