Neverbalinė kalba referatas (2)


Neverbalinė kalba. Neverbalinis bendravimas. Neverbalinis bendravimas perteikiamas. Kūno kalba. Informacijos šaltiniai.

Bendravimo metu partnerį veikia ne tik žodžiais perduodama informacija, bet ir mūsų neverbalinis (nežodinis) elgesys, t.y. gestai, pozos, mimika, balso tembras ir kt.. Neverbalinis bendravimas – bendravimas, vykstantis nenaudojant žodžių. Neverbalinis elgesys perduoda daugiausia informacijos bendraujant: 55 proc. informacijos gaunama stebint kūno judesius, 38 proc. Per balso toną ir tembrą ir tik 7 proc. per sakomus žodžius.

Tarpasmenine erdve. Žmonės stengiasi išlaikyti didesni atstumą, kalbėdami su tais, kurių nemėgsta.

Taigi, akių kontakto trūkumas suprantamas kaip nesidomėjimas pokalbiu ar pašnekovu, nepasitikėjimas savimi arba netgi apgaulė. Jei norite perteikti nuoširdumą, domėjimąsi pašnekovu, pasitikėjimą savimi, būtinai palaikykite akių kontaktą su pašnekovu. Akių kontakto palaikymas nereiškia, kad turite įkyriai, neatsitraukdamas spoksoti į žmogų viso pokalbio metu. Labai įdėmus žvilgsnis gali būti suprastas ne kaip susidomėjimo išraiška, bet kaip puolimas, agresyvumas.

Ypatingą reikšmę akių kontaktas turi sakant kalbą. Net jei skaitote iš anksto paruoštą tekstą, retkarčiais reikėtų akimis apžvelgti visus klausytojus. Jei kalbate didelei auditorijai, patariama žiūrėti į akis galinėse eilėse sėdintiems žmonėms. Taip daugumai žmonių sudarysite įspūdį, kad žiūrite būtent į juos. Jei žiūrėsite į akis priekinėje eilėje sėdintiems žmonėms, jūsų žvilgsnio fokusavimas bus matomas. Jeigu auditorija, kuriai kalbate, jūsų atžvilgiu nusiteikusi nepalankiai arba yra nedėmesinga, suraskite „besiklausančias“ akis ir kalbėkite tam žmogui. Jei žiūrėjimas į akis jus blaško, nukreipkite žvilgsnį į žmogaus viršugalvį (iš toli atrodys, kad žiūrite į akis).

Pasirinkdamas atstumą tarp savęs ir partnerio, jūs galite nuspręsti, koks bus pokalbio pobūdis: kai pokalbis formalus, pasirenkate didesnį atstumą, kai asmeninis, intymus - mažesnį. Jeigu kalbantis žmogus staiga pasislinko arčiau jūsų, tai gali reikšti, kad:

Bet kokiu atveju, atstumo su pašnekovu mažinimas reiškia siekį sustiprinti kontaktą, sutvirtinti jį. Jei patys pokalbio metu bandote mažinti atstumą, prisiminkite, kad atstumo mažinimas pašnekovui gali būti ir nemalonus, ypač jei jūs pažeidžiate jo asmeninę erdvę. Tokiu atveju jis gali bandyti padidinti atstumą ir imti trauktis nuo jūsų. Atstumas tarp kalbančių žmonių priklauso nuo to, kaip seniai jie pažįstami, kokios jie lyties, koks jų statusas ir kokie santykiai.

Jei jūs būsite nuo pašnekovo toliau nei tai tuo metu reikalinga, pašnekovas nesąmoningai gali tai suvokti kaip bandymą atsiskirti arba netgi pabėgti. Tai gali sukurti kliūtį, kuri trukdo bendravimui.

Pasirinkdamas atvirą pozą, galite parodyti partneriui, kad esate atviras jo mintiems ir jausmams. Ir priešingai, jei pašnekovas kalbėdamas suneria rankas ant krūtinės arba sukryžiuoja kojas: psichologai tvirtina, kad taip nesąmoningai žmogus pereina į gynybinę poziciją. Sukryžiuotos rankos ir kojos dar gali reikšti žmogaus nepasitikėjimą savimi, nenorą bendrauti, įsileisti pašnekovą į savo vidinį pasaulį, priešiškumą.

  • Microsoft Word 30 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (2654 žodžiai)
  • Universitetas
  • Ernestas
  • Neverbalinė kalba referatas (2)
    10 - 10 balsai (-ų)
Neverbalinė kalba referatas (2). (2015 m. Gegužės 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/neverbaline-kalba-referatas-2.html Peržiūrėta 2020 m. Liepos 15 d. 15:34
×
127 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo