Neverbalinė kalba referatas


Kūno kalbos samprata. kūno kalbos samprata. Gestų kilmė. Gestų kilmė. Kūno kalbos falsifikavimas. Kūno kalbos falsifikavimas. Svarbiausi kūno gestai. svarbiausi kūno gestai. Veido lytėjimas rankomis. svarbiausi kūno gestai. Rankų barjerai ir plaštakų gestai. Rankų barjerai ir plaštakų gestai. Kojų barjerai. kojų barjerai. . kaip išmokti kūno kalbą. kaip išmokti kūno kalbą. Išvados. kaip išmokti kūno kalbą. Išvados. 11 naudota literatūra. kaip išmokti kūno kalbą. Cituota ir naudota literatūra.

Pastaruoju metu nežodinis bendravimas susilaukė vis didesnio mokslininkų dėmesio visame pasaulyje. Yra keletas priežasčių, skatinančių domėtis nežodinio bendravimo forma. Tyrinėtojų nuomone, tai universalinė kalba, nes, net nemokėdamas kalbėti, kūno signalų dėka žmogus gebės paaiškinti, kad jis yra alkanas, būdamas bet kuriame pasaulio krašte. Faktas, jog įvairių kultūrų atstovai savo stiprius jausmus išreiškia tokia pačia mimika, rodo, kad nežodinė kalba yra įtikinamesnė. Joje atsispindi emocijos, kurias žmogus jaučia konkrečioje sitacijoje, ir lengviau jas perprasti netgi tuomet, kai kalbantysis nori jas užmaskuoti. Kūno kalaba išreiškiama daugiau nei pasakoma žodžiais, todėl turėtumėte gerai žinoti jos elementus, nes, būdami svarbūs tiek dalykiniame, tiek ir tarpasmeniniame bendravime, jie gali pasitarnauti bendravino procesui, o kartais ir atvirksčiai – sumenkinti jį arba atnešti dviprasmiškumą. (Kaip akcentuojama ,,Bendravimo psichologija“ 2004,p.105-106)Kūno kalba yra labai svarbi mūsų gyvenime todėl kad tai yra yra pirmoji mūsų kalba. Albertas Mehrabian’as teigia: ,, Kad bendravimo metu žodžiais (tekstu) perduodama vos apie 7% informacijos, tuo tarpu vokalas (balso tonas, moduliacija, papildomi garsai) perduoda 38%, o neverbaliniai signalai – net 55% informacijos. Profesorius Birdwhistel’is, analizuodamas neverbalinių signalų dalį žmonių trapusavio bendravime, taip pat gavo panašius rezultatus. Jo atlikti tyrimai parodė, kad žmogus kalba vidutiniškai apie dešimt – dvylika minučių per parą, o vidutinė sakinio trukmė teužima vos dvi su puse sekundės. Kaip ir Mehrabianas, jis nustatė, kad verbalinė tiesioginio bendravimo dalis yra mažesnė nei 35%, o virš 65% informacijos perteikiama neverbaliniu būdu.” (Pease A.,2003,p.14) Darbo objektas - kūno kalba.Darbo tikslas – Išanalizuoti kūno kalbą.Darbo uždaviniai:• Apibendrinti kas yra kūno kalba.• Atskleisti gestų kilmę.• Aptarti kūno kalbos falsifikavimą.• Paaiškinti žmonių elgiasį pagal jų rodomą kūno kalbą.Darbo metodai - Mokslinės literatūros analizė.

2.2 Rankų barjerai ir plaštakų gestai

2.3 Kojų barjerai

  • Microsoft Word 30 KB
  • 2015 m.
  • 11 puslapių (4357 žodžiai)
  • Odeta
  • Neverbalinė kalba referatas
    10 - 10 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Neverbalinė kalba referatas. (2015 m. Kovo 23 d.). https://www.mokslobaze.lt/neverbaline-kalba-referatas.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 07 d. 08:10
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo