Neverbalinis bendravimas Bendravimo psichologija


Neverbalinio bendravimo ypatybės. Neverbalinio bendravimo funkcijos. Veido išraiška. Veido raumenys. Žvilgsnis. Poza. Prisiletimas. Intuicija ir nuojauta. Neverbalinių gestų kilmė.

Nežodinis (neverbalinis) bendravimas – tai tai pats paprasčiausis būdas perduoti pasitenkinimą, nepasitenkinimą, simpatiją ar antipatiją kitam žmogui. Prieš išmmokdami žodinę kalbą, vaikai geba išrekšti save kūno kalbą.

Trumpas neverbalinio bendravimo apibrėžimas būtų toks:tai bendravimas be žodžių. Galima skirti vokalinį (balso intonacija šūktlėjimai ir pan. ) ir nevokalinį (gestai, judesiai ir pan.) neverbalinį bendravimą. Plačiau neverbalinis bendravimas apibūdinamas kaipbendravimas, kada pranešimas perduodamas be žodžių(kūno kalba).

apie jį galima pasakyti daugiau negu su juo kalbantis. Kartais matome draugiškai nusitekusius žmones, kartais nuobodžiaujančius, įsitempusius, susirūpinusius ir pan. Šitas būsenos galima lengvai atpažinti ir todėl stebėtojas gali interpretuoti neverbaliai siunčiamus pranešimus.

2. Bendrauti butina.Ką mes bedarytume nuolat siunčiame į aplinką informaciją apie save.Jeigu kas nors jus stebi, gali atpažinti jūsu kūno ženklus: ar jūsu kūnas isitmpęs, ar plinkęs į priekį ar atgal, aky plačiai atvertos, ar primerktos ir pan.

3. Neverbaliniai pranešimai išreiškia santykius, ty. partnerių tarpusavio jausmus irpožiūrį į aptaramąją temą, pokalbio objektą. Neverbaliniai pranešimai blogiau perteikia mintis ir idejos. Taigi neverbaliniai pranešimai gerai atspindi jausmus, o ne mintis.

4.Neverbalinis bendravimas yra daugiareikšmis.Ne visas neverbalinis elgesys daugiareikšmis.Teigiamas emocijas(lamę, nuostabą, susidomėjimą meilę)lengviau atpažinti negu neigimas emocijas (baimę, liudesį, pyktį, nepasitenkinimą). Asmeninio bendravimo situacijose nesusipratimų, kylančiu dėl daugiareikšmio neverbalinio elgesio, galima išvengti(tada nebus padaryta skubotų išvadų apie šipsenos, žiovulio ir pan. reikšmę) ir paklausti: “kada tu nusižiovavai,aš pagalvojau, kad tave nusivarginau. Ar tai tiesa?” Taigi neįmanoma skaityti žmogaus kaip knygas.

5.Neverbalinis bendravimas priklauso nuo kūlturos. Neverbelinių signalų reikšmes įvairiose tautose skiriasi. Iš nykščio ir rodomojo piršto sudaritas apskritimas JAV reiškia, kad rodantysis labai gerai jaučiasi ir gyvena; Prancūzijoje ir Belgijoje toks ženklas reiškia, kad jūs esate niekam tikęs, lygus nuliui; Turkijoje Graikijoje reiškia seksualinį kvietimą. Taigi tokie kultūrimiai skirtumai gali sukelti daug keblumų.

JAV dalikiški sprendimai priimami, kad nuotolis tarp žmonių žymiai didesnis negu Vidurio Rytuose.

Tiesiai į akis žiūri Lotynų amerikos, Pietų Europos ir Šiaurės Europos gyventojai žiūri į bendravimo partnerį periferiškai arba iš viso ne žiūri.

  • Psichologija Referatas
  • Microsoft Word 20 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 10 puslapių (2250 žodžiai)
  • Mokykla
  • Artas
  • Neverbalinis bendravimas Bendravimo psichologija
    10 - 4 balsai (-ų)
Neverbalinis bendravimas Bendravimo psichologija. (2015 m. Gruodžio 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/neverbalinis-bendravimas-bendravimo-psichologija.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 24 d. 23:46
×