Neverbalinis bendravimas konspektas (2)


Neverbalinis bendravimas. Nežodinio bendravimo elementai veido išraiška veido išraiška. Džiaugsmo emociją veide galima atpažinti iš skruostų veido , akių vokų , bei skruostų burnos padėties. Liūdesio ir pykčio emocijas galima atskirti iš akių vokų bei skruostų burnos padėties , šias emocijas išreiškia. Nuostabos emocijai būdinga. Kūno sudėjimas.


Anot (K. Abercrombie, 1968m.)Sakoma, kad žodinė kalba žmogus naudojasi norėdamas nuslėpti savo mintis. Tačiau tai, ką jis nori nuslėpti kalbėdamas, pasako neverbaline arba kūno kalba, nes kiekvienas pasakymą lydi nežodiniai signalai. Jie tiesiogiai atspindi žmogaus fiziologines reakcijas, todėl yra greitesni už kalbą. Mes kalbama balsu, tačiau bendraujame visu kūnu.

Veido išraiška – tai pats svarbiausias neverbalinio bendravimo elementas. Gebėjimas veidu išreikšti stiprias emocijas pagyvina veidą, leidžia jam be žodžių išreikšti mintį. Tiesa ir tai, kad veido išraiška greitai kinta, nes kūno kalboje atsispindi emocijos, kurias žmogus jaučia konkrečios situacijos metu. Jeigu gerai pažįstate veido išraišką, tai jos kitimas leis suprasti, kaip keičiasi jūsų pašnekovo nuotaika bendravimo procese. Veido išraiškos kitimas taip pat rodo, kad tas pats žmogus gali keistis, priklausomai nuo situacijos. Kartais veide gali atsispindėti daugiau nei viena emocija, tai yra mišrios emocijos, pasireiškiančios skirtingose veido dalyse (maloniai nustebinto žmogaus veidas gali išreikšti džiaugsmo ir nustebimo emocijas atvira šypsena ir pakeltais antakiais.) yra sakoma, kad žmogaus veidas yra jo sielos veidrodis. Dėl to galima teigti, kad veido išraiška yra universali emocinė kalba, nepriklausoma netgi nuo kultūros, kurioje žmogus augo.

Džiaugsmo emociją veide galima atpažinti iš skruostų-veido, akių-vokų, bei skruostų-burnos padėties:

Ryškios raukšlės nuo nosis iki lūpų kampučių, skruostai lyg pakelti ar padidinti.

Liūdesio ir pykčio emocijas galima atskirti iš akių-vokų bei skruostų-burnos padėties, šias emocijas išreiškia:

atskiri trumpi žvilgsniai gali pastiprinti žodžius ar tam tikras frazes,

Kyla klausimas, ar kūno sudėjimas laikytinas bendravimo elementu. Teigiami faktai, kad kūno sudėjimas yra paveldimas, tačiau vis dėlto yra galimybė jį koreguoti dietomis ir fiziniais pratimais. Kūno sudėjimą, kaip ir veido išraiška, taip pat galima keisti, tik svarbu turėti tikslą, kodėl to reikia siekti. Nuo seno žinome, kad kai kuriose šalyse kųnai buvo labai deformuojami: Kinijoje būdavo spaudžiama koja, kad ji būtų visai maža, kai kuriose Afrikos valstybėse suspausdavo galvą, kad būtų apvalesnė ir panašiai. Iš to galime daryti išvadą, kad kūno sudėjimas yra neverbalinio bendravimo elementas, kitaip jam nebūtų skiriama tiek dėmesio. Yra pastebėta, kad aplinkiniai reaguoja į ūgį, ypatingai į vyrų, aukštesniems vyrams būna lengviau gauti darbą, netgi atlyginimo dydis apie 12% skiriasi vyrų, kurie yra aukštesni už 1m. 88cm, nei tų, kurie nesiekia 1m. 82cm.

  • Psichologija Konspektas
  • Microsoft Word 25 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 7 puslapiai (2037 žodžiai)
  • Samanta
  • Neverbalinis bendravimas konspektas (2)
    10 - 4 balsai (-ų)
Neverbalinis bendravimas konspektas (2). (2016 m. Gegužės 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/neverbalinis-bendravimas-konspektas-2.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 13:57
×