Neverbalinis bendravimas referatas (3)


Įvadas. Neverbalinio bendravimo stiliai. Užšaldytasis stilius. Oficialusis stilius. Patariamasis stilius. Nepastovusis stilius. Artimasis stilius. Literatūra.


Komunikavimas su kitais žmonėmis yra neatsiejamas mūsų gyvenimiškos rutinos elementas. Žmogus bendrauja darbe, draugų rate, šeimoje, ten kur supa aplinkiniai asmenys. Net tada kai bendraujama su kitais, teikiami ir gaunami signalai. Nežodiniu bendravimu, elgesiu, gestais, sėdėjimo pozicija, greitu ar garsiu kalbėjimu siunčiami tvirti pranešimai. Šie pranešimai nesibaigia, kai nustojama kalbėti arba net jei tylima, vis dar bendraujama mimika. Tai galima suprasti kaip pastovų kontaktavimą su kitais žmonėmis ir tam tikro proceso palaikymą, kai asmenys pasikeičia bendromis mintimis, nuomonėmis, požiūriais į abiejų pusių suprantamus dalykus. Tačiau jei viena iš šių pusių nesupranta apie ką kalba pašnekovas, komunikacija neįvyksta. Dažniausiai bendraujant siekiama įvairių interesų, nepriklausomai nuo to, ar tai būtų oficialus ar neoficialus bendravimo stilius. Siekdami sėkmingos komunikacijos žmonės stebi savo pašnekovą, kaip jis reaguoja į siunčiamus signalus. Todėl kiekvienas pranešimo gavėjas refleksyviai, nejausdamas savo kūno kalba atskleidžia ar jūs esate jam įdomus, patrauklus ir ar komunikacija tarp jūsų ir kito asmens bus sėkminga. Nei viename mokslinės literatūros veikale nėra parašytos tikslios formulės kaip išmokti tobulos komunikacijos, tačiau yra begalės naudingų patarimų padėsiančių susipažinti įvairiomis komunikacijos formomis, viena iš jų yra nežodinis bendravimas. Neverbalika žmogaus gyvenime užima bene didžiausią dalį, kuri apima ženklų bendravimą tarp dviejų ar daugiau žmonių. Iš šių ženklų, kaip gestai, veido išraiška, balso tonas, rankų padėtis ir kt. galima nuspėti ką pašnekovas mąsto tam tikra tema. Tačiau nevalia pamiršti, kad mes patys taip pat skleidžiame neverbalinius signalus, kurie sąlygoja kitų žmonių atsakomąją reakciją. Todėl svarbu kontroliuoti savo kūno kalbos ženklus, valdyti savo kūno sistemą siekiant pasisekimo savo interesų srityje.

Tikslas – apibrėžti neverbalinio bendravimo stilius, atskleisti funkcijas, išsiaiškinti kokį vaidmenį žmonių komunikavime atlieka neverbalinis bendravimas.

Bendravimo stiliai siejasi su tam tikru formalumo lygmeniu priklausomai nuo situacijos ar aplinkybių, bei su kuo komunikuojame ar tai būtų nepažįstamas pašnekovas, kolega, šeimos narys, artimas giminaitis ar draugas. Yra penki pagrindiniai bendravimo stiliai: užšaldytasis, oficialusis, patariamasis, nepastovusis, artimasis.

Šiomis dienomis nepakanka būti mandagiu norint būti visur ir visada laukiamam, pastebėtam ir teigiamai įvertintam. Todėl etiketo išmanymas, be abejo, padeda. Sveikinantis, tiesiant ranką, prisistatant sudaromas atitinkamas įspūdis apie asmenybę. Tačiau tai nėra visiškai tikslu ir objektyvu. Kvapas, judesiai, mimika, laikysena, veido išraiška, apranga, kalbėjimo maniera, balso tembras – visa tai, kas pastebima per keletą sekundžių, pasąmonėje susiejama su prisiminimais, jutiminiu patyrimu, nuostatomis ir vertybėmis. Taip žmogus ir įvertinamas, ir įsimenamas. Natūralu, kad norint pasirodyti kuo geriau, palikti kuo stipresnį įspūdį, nes gyvenime kitos galimybės daugiau gali ir nebūti.

Bendraujant kalbama ne vien tik žodžiais, bet ir kūno kalba, todėl kūno išraiška pasireiškia kaip jaučiamasi, kaip nusiteikta tam tikroje situacijoje. Todėl kiekvienas rankos gestas, žvilgsnio nukreipimas ar stovėsena aplinkiniams gali būti suprantama, kokia žmogaus savijauta. Tačiau nenorint atskleisi tikrosios savo būsenos, kaip nerimas, susirūpinimas, neverta savęs varžyti svetimais gestais, rodančiais pasitikėjimą ar situacijos valdymą. Tereikia nusiteikti viduje, keisti vidinį nusiteikimą, tuo pačiu pasikeis ir kūno kalba.

Užšaldytasis stilius yra pats sudėtingiausias bendravimo stilius pasirenkamas tik tada kai pašnekovas yra nepažįstamas, apie jį neturima jokios informacijos ir reikia bendrauti oficialioje aplinkoje. Tokioje situacijoje bendravimas su nepažįstamu žmogumi yra įtemptas, reikalaujantis didelių pastangų dėmesio koncentracijos valdyme, ryškios kūno kalbos, kad pašnekovą sudomintume ir padarytume gerą įspūdį.

  • Microsoft Word 34 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 15 puslapių (4022 žodžiai)
  • Kolegija
  • Nerijus
  • Neverbalinis bendravimas referatas (3)
    10 - 2 balsai (-ų)
Neverbalinis bendravimas referatas (3). (2016 m. Gegužės 26 d.). https://www.mokslobaze.lt/neverbalinis-bendravimas-referatas-3.html Peržiūrėta 2020 m. Sausio 23 d. 18:28
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo