Nežodinio bendravimo elementai. Asmeninė erdvė ir jos ribos


Nezodinis bendravimas. Nezodinio bendravimo ypatumai. Nezodinio bendravimo savybes. Zmoniu ribos psihololgija skaidres. Nezodinio bendravimo komponentai. Asmeninės ribos psichologija. Nezodines kalbos elementai. Nezodine kalbos elementai. Nezodinio bendravimo 5 israiskos. Nezodine kalba.

Nežodinio bendravimo raidos pradžia – motinos ir pasaulį išvydusio kūdikio sąveika: tai garsas, judesys, žvilgsnis, šypsena. Žmogaus socialinės raidos procese nežodinio bendravimo repertuaras pasipildo mimika, gestais, kūno laikysena. Iš visų žmogaus savybių gebėjimas bendrauti yra pats svarbiausias. Žmogaus veido išraiška ir jos iššifravimas yra tik vienas iš bendravimo komponentų sudėtingame nežodinio bendravimo kontekste. Veido išraiška – tai pats svarbiausias nežodinio bendravimo elementas. Nežodinė kalba yra sudaryta iš judesių, akių kontaktų, veido išraiškos ir kitų elementų. Suprasdami neverbalinio bendravimo siunčiamą informaciją galime geriau pažinti save ir kitus. Gebėjimas bendrauti žymia dalimi lemia sėkmę daugelyje profesinės veiklos sričių. Dažnai jis vertinamas ne mažiau nei dalykinės žinios ir profesiniai įgūdžiai. Žmogaus asmeninė erdvė yra svarbi kiekvienam asmeniui. Asmeninė erdvė turi savo ribas. Iš asmeninės erdvės mes galime spręsti apie asmenų tarpusavio padėtį. Ar žmonės artimi, ar draugai, ar priešai. Kiekvienas asmuo pats sprendžia kokiu atstumu prisileisti žmones prie savęs. Asmeninės erdvės dydis priklauso nuo populiacijos tankumo toje vietoje, kur žmogus užaugo. Tad asmeninė žmogaus erdvė yra kultūriškai apspręstas dalykas. Atstumui, kurį žmogus stengiasi išlaikyti kitų atžvilgiu, turi įtakos ir jo statusas.

Iš visų žmogaus savybių gebėjimas bendrauti yra pats svarbiausias. Žmogaus veido išraiška ir jos iššifravimas yra tik vienas iš bendravimo komponentų sudėtingame nežodinionežodinė kalba yra sudaryta iš judesių, akių kontaktų, veido išraiškos ir kitų elementų.

Gebėjimas bendrauti žymia dalimi lemia sėkmę daugelyje profesinės veiklos sričių. Dažnai jis vertinamas ne mažiau nei dalasmeninė erdvė turi savo ribas.

Asmeninės erdvės dydis priklauso nuo populiacijos tankumo toje vietoje, kur žmogus užaugo. Atstumui, kurį žmogus nežodinė kalba kitaip dar vadinama neverbaline arba kūno kalba. Nežodinis bendravimas – tai pats paprasčiausias būdas perduoti pasitenkinimą, nepasitenkinimą, skausmą, simpatiją ar antipatiją kitam žmogui. Prieš išmokdami žodinę kalbą, vaikai geba išreikšti save kūno kalba.

Nežodinis bendravimas tai kūno komunikacijos forma, išreikšta nesąmoningais gestais ir pozomis.

Nežodinis bendravimas turi tam tikrus elementus, kurių tinkamas naudojimas leistų patobulinti socialinio bendravimo įgūdžius, lavinti gebėjimus tiksliai apibūdinti save, nenaudojant žodžių.

Veido išraiška, kūno sudėjimas, fizinis patrauklumas, judesiai bei gestai, netgi įvairūs aksesuarai (aukštakulniai bateliai, kaklaraiščiai, kosmetika, akiniai, šukuosena) drauge sudėjus sudaro bendrą žveido išraiška – tai pats svarbiausias nežodinio bendravimo elementas. Gebėjimas veidu išreikšti stiprias emocijas pagyvina veidą, leidžia jam be žodžių išreikšti mintį. Jeigu gerai pažinsi veido išraišką, tai jos kitimas leis suprasti, kaip keičiasi pašnekovo nuotaika bendravimo procese.

Tyrinėtojų nustatytos ir patvirtintos šešios skirtingos emocinės veido išraiškos. Tai – džiaugsmas, nuostaba, baimė, liūdesys, pyktis, bjaurėjimasis, panieka.

Gražūs jausmai sutaurina veidą; nedraugiški ir paniurę mažiau patrauklūs. Tiesa ir tai, kad veido išraiška greitai kinta, nes kalboje atspindi emocijas, kurias žmogus jaučia konkrečios situacijos metu.

Emocijų išraiškoje dalyvauja visos veido dalys: kakta, antakiai, akys – akių vokai; burna- lūpos bei raumenys, formuojantys raukšles nuo nosies iki lūpų kampučių, nors kai kurios emocijos yra labiau susiję su tam tikromis veido dalimis. [1, 106].

Džiaugsmo emociją veide galime atpažinti iš skruostų – veido, akių – vokų bei skruostųc) matomos raukšlės apie akis, einančios nuo išorinio akies kampučio, smulkios raukšlelės atsiranda po apatiniu voku.

  • Psichologija Referatas
  • Microsoft Word 24 KB
  • 2011 m.
  • 12 puslapių (2206 žodžiai)
  • Kolegija
  • Simona
  • Nežodinio bendravimo elementai. Asmeninė erdvė ir jos ribos
    10 - 1 balsai (-ų)
Nežodinio bendravimo elementai. Asmeninė erdvė ir jos ribos. (2011 m. Balandžio 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/nezodinio-bendravimo-elementai-asmenine-erdve-ir-jos-ribos.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 24 d. 00:58
×