Nežodinio bendravimo samprata ir svarba žmogaus gyvenime


Nežodinio bendravimo samprata ir svarba žmogaus gyvenime. Turinys. Įvadas (dalykinio bendravimo psichologijos problemos. Kas yra nežodinis bendravimas? Nežodinio bendravimo svarba gyvenime. Truputis istorijos. Nežodinio bendravimo elementai. Išvados.


Dalykinis bendravimas – tai bendravimas, kuris pasitelkiamas įvairiems darbiniams, profesiniams, komerciniams, valstybiniams ir kt. reikalams tvarkyti. Vienas iš svarbiausių šiam bendravimo būdui būdingų ypatumų yra oficialumas kuris pasireiškia formalioje organizacijos veikloje arba santykiuose su formalia organizacija. Gebantis bendrauti, mokantis užmegzti kontaktą ir įgyti kliento pasitikėjimą darbuotojas – ne prabanga, o būtinybė kompanijai kuriant įvaizdį visuomenės akyse ir sėkmė asmeninėje karjeroje.

Viena iš didžiausių problemų gali būti nesusikalbėjimas: žodžiai, kurių jūsų oponentas gali nežinoti (specifiniai terminai, užsienio kalbų žodžiai); operavimas pavyzdžiais, kurie gali jūsų pašnekovui nieko nesakyti, neverbaliniai komunikacijos elementai (gestai, mimika), kuriuos pašnekovas gali interpretuoti kitaip; klaidingas įsitikinimas, kad pašnekovas turi būti būtinos informacijos ir patirties.

Kita problema: dalykinio bendravimo technika. Dažnai žmogus susiduria su šia problema kadangi nežino dalykinio bendravimo technikos.

Nežodinis bendravimas – bendravimo veiksmas, siunčiant ir gaunant nežodines (daugiausia vaizdines) užuominas tarp žmonių. Tai kartais klaidingai vadinama kūno kalba, bet nežodinis bendravimas apima daug daugiau – tai yra balsas, lietimas, atstumas ir fizinė aplinka. Tai gali būti akių ryšys, žvilgsnis kalbant ir klausant, žvilgsnių dažnis, fiksavimo būdai, mirksnių dažnumas. Ši tema gali būti įvairiai suprasta, susieta su kultūra, jos apibrėžimai yra neriboti.

Arba dar kitaip nežodinis (neverbalinis) bendravimas - tai pats paprasčiausias būdas perduoti pasitenkinimą, nepasitenkinimą, skausmą, simpatiją ar antipatiją kitam žmogui. Prieš išmokdami žodinę kalbą, vaikai geba išreikšti save kūno kalba.

Net kalboje yra nežodinių elementų, tokių kaip balso kokybė, greitis, tembras, kalbėjimo būdas, taip pat ritmas, intonacija ir kirtis. Be to, rašytiniai tekstai turi nežodinius elementus, tokius kaip rašysenos stilius, žodžių erdvinis ar fizinis puslapio išdėstymas. Tačiau daugiausia nežodinio bendravimo studijavimas nukreiptas į sąveiką tarp asmenų, kuri gali būti skirstoma į tris pagrindines sritis: aplinkos sąlygos bendraujant, bendraujančių asmenų fizinės charakteristikos ir tų asmenų elgesys sąveikos metu.

Nežodinis bendravimas apima kodavimo ir dekodavimo procesus. Kodavimas yra skirtas gaminti informaciją, apie veido išraiškas, gestus ir padėtis. Dekodavimas yra informacijos perteikimas iš ankstesnės gautų pojūčių patirties.

Tik nedidelė dalis smegenų apdoroja žodinį bendravimą. Kūdikiai nežodinio bendravimo išmoksta iš visuomeninio-jausminio bendravimo, todėl veidas, o ne žodžiai yra pagrindinis bendravimo įrankis. Kai vaikai pradeda bendrauti žodžiu, jie sąmoningai atkreipia dėmesį į veido išraiškas, balso tonus ir kitus nežodinio bendravimo elementus.

Kultūra vaidina svarbų vaidmenį neverbaliniame bendravime ir tai yra vienas aspektas, kuris padeda organizuoti mokymosi veiklą. Daugelyje indėnų bendruomenių neverbalinis bendravimas yra ypatingai pabrėžiamas, nes jis yra vertinamas kaip priemonė vaikų mokymesi. Šia prasme mokymasis yra nepriklausomas nuo žodinio bendravimo, nežodinis bendravimas turi didesnę reikšmę ne tik bendraujant, bet ir perteikiant kultūros vertybes, o vaikai išmoksta dalyvauti šioje sistemoje nuo pat mažens.

Neverbalinis bendravimas sudaro du trečdalius visos komunikacijos. Neverbalinis bendravimas gali vaizduoti žinutę tiek žodžiu, tiek teisingais kūno signalais. Kūno signalai sudaryti iš fizinių savybių, sąmoningų ir nesąmoningų gestų, asmeninės erdvės bendraujant. Perteikiama žinutė gali būti suprasta neteisingai, jei kūno kalba nesutampa su žodine informacija. Neverbalinis bendravimas sustiprina pirmąjį įspūdį įprastose situacijose, pavyzdžiui pritraukiant partnerį ar dalyvaujant verslo susitikime: įspūdį apie žmogų vidutiniškai galima sudaryti per pirmąsias keturias kontakto sekundes. Pirmasis susitikimas su žmogumi gali stipriai paveikti suvokimą apie tą asmenį.Pranešimo metu kitas asmuo ar grupė yra orientuoti į visą aplinką aplink juos, o tai reiškia, kad jie naudoja visus penkis pojūčius : 83% regos, 11% klausos, 3% kvapo, 2% lietimo ir 1% skonio pojūčių.

  • Microsoft Word 32 KB
  • 2020 m.
  • Lietuvių
  • 17 puslapių (4024 žodžiai)
  • Kolegija
  • Vytenis
  • Nežodinio bendravimo samprata ir svarba žmogaus gyvenime
    10 - 3 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Nežodinio bendravimo samprata ir svarba žmogaus gyvenime. (2020 m. Vasario 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/nezodinio-bendravimo-samprata-ir-svarba-zmogaus-gyvenime.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 13 d. 07:16
Peržiūrėti darbą
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo