Niutono dėsniai. Uždaviniai.


Niutono desniai uzdaviniai. Pagreicio uzdaviniai. Pagreitis uzdaviniai. Niutono desnis. Pirmasis niutono desnis. Jegos uzdaviniai. Antrasis niutono desnis uzdaviniai. Niutono desniai skaidres. Trečiasis niutono dėsnis. 2 niutono desnis.

Niutono dėsnių kartojimas. 45kg masės krovinys juda horizontalia plokštuma, veikiamas 294n jėgos, kurios kryptis sudaro su horizontu 30laipsniu kampą. Krovinio trinties į plokštumą koeficientas 0,1. Koks judėjimo pagreitis? 3. 1t masės automobilis kyla 30laipsniu įkalne, veikiamas 7kn traukos jėgos. Automobilio padangų trinties į kelio paviršių koeficientas lygus 0,1. Raskite jo pagreitį. Svarelis pririštas prie 30cm ilgio siūlo, sukasi horizontalioje plokštumoje 15cm spindulio apskritimu. Koks jo sukimosi dažnis? Čiuožėjas skrieja 12m/s greičiu apskritimu, kurio spindulys lygus 50m. Kokiu kampu į horizontą jis turi pasvirti, kad išlaikytų pusiausvyrą? Prie siūlo galų pririšta po 100g masės svarstį, o siūlas permestas per nejudamą skridinį (jo masės nepaisoma). Ant vieno svarsčio dar uždėtas 10g svarelis. Kokia jėga jis spaudžia svarstį? Kokia jėga visa sistema spaudžia skridinio ašį? Kodėl bėgantis žmogus, už ko nors užkliuvęs, krinta bėgimo kryptimi, o paslydęs - priešinga kryptimi? Kodėl šiauriniame pusrutulyje upės paplauna dešiniuosius krantus?

Pirmasis niutono mechanikos dėsnis apibendrina inercijos principą, kurio esmė yra tokia: bet kuris judantis kūnas stengiasi išlaikyti savo judėjimą, o bet kuris parimęs kūnas - rimties būseną. Šis dėsnis teigia: kūnas išlaiko rimties būseną arba juda pastoviu greičiu tol, kol jį paveikia kuri nors jėga . Taigi pirmam niutono dėsniui, nusakančiam inercijos reiškinius, galima duot štai kad ir tokį pavyzdį. Šiuo atveju vežimėlis pradeda judėti, o kūnas stengiasi išlaikyti rimties būseną ir svyra į priešingą pusę vežimėlio judėjimo krypčiai (1). Kai vežimėllis juda tolygiai, kūnas jo atžvilgiu nejuda ir išlaiko rimties būseną (2). Vežimėliui sustojus, kūnas stengiasi išlaikyti tolyginio judėjimo būseną ir pasvyra į priekį (3). Šis pavyzdys lygiai taip pat atrodo ir automobilyje. Netikėtai susidūrus, automobilis gali staiga sustoti, bet dėl inercijos keleiviai ir toliau juda į priekį, taigi gali atsitikti nelaimė, jei keleiviai nebus užsisegę saugos diržų, kurie sukuria juos laikančią jėgą.

Antrasis niutono dėsnis teigia, kad pagreitis yra proporcingas jį sukeliančiai jėgai. Taip pat jis sako, kad kuo stipresnė jėga veikia kūną, tuo labiau kinta kūno graitis. Gali kisti ne tik greičio didumas, bet ir kryptis; greičio pokytis per laiko vienetą vadinamas pagreičiu. Taigi juo stipresnė veikianti jėga, tuo didesnis kūno pagreitis. Be to, antras judėjimo dėsnis tvirtina, kad pagreitis yra atvirkščiai proporcingas judančio kūno masei. Antrasis niutono dėsnis rodo, kaip pagreitis priklauso nuo masės m ir veikiančios jėgos f =ma. Iš čia galima apskaičiuoti kūno svorį, o svoris - tai traukos jėga, traukianti kūną žemės centro link. Ši jėga lygi kūno masės ir pagreičio, kuriuo kūnas laisvai krinta (vadinamojo laisvojo kritimo pagreičio), sandaugai. Matome, kad kūno masė ir svoris yra skirtingi dydžiai, matuojami skirtingais vienetais. Masė nusako kūno medžiagos kiekį, o svoris - gravitacijos sukeltą kūną veikiančią jėgą. Nelaimei, anksčiau ir masė, ir svoris buvo matuojami tais pačiais vienetais (kilogramais ir tt. ). Šiuolaikinėje si vienetų sistemoje masė matuojama kilogramais, o svoris (sunkis) - niutonais.

Trečiasis niutono dėsnis nusako, kaip kūnai veikia vienas kitą. Jei kūnas guli ant stalo, tai stalas veikia jį priešingos sunkiui (t. Kūno svoriui) krypties ir tokio pat didumo jėga. Šis dėsnis apibendrina: sąveikaujant kūnams, kiekvieną veikiančią jėgą atitinka to paties diduno, bet priešingos krypties atoveikio (reakcijos) jėga. Dar aiškesnis šio dėsnio taikymo pavyzdys yra raketa.

  • Microsoft Word 71 KB
  • 2012 m.
  • 7 puslapiai (1683 žodžiai)
  • Aušra
  • Niutono dėsniai. Uždaviniai.
    10 - 1 balsai (-ų)
Niutono dėsniai. Uždaviniai.. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/nietono-desniai-kartojimas.html Peržiūrėta 2021 m. Vasario 26 d. 06:44
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo