Niežai pristatymas


Niežai. Kas tai? Tai užkrečiama parazitinė odos liga, pasireiškianti itin stipriu niežėjimu. Patogenezė. Niežų sukėlėjas yra maža, smulki erkė(Sarcoptes scabiei va. Kaip galima užsikrėsti šia liga? Šios erkės lengvai plinta tarp žmonių. Rizikos veiksniai. Amžius Netinkama mityba Susilpnėjusi imuninė sistema Intelekto deficitas. Simptomai. Esant viso kūno bėrimui, švari lieka nugaros. Profilaktika. Pagrindinė užsikrėtimo šalinimo priemonė yra tinkamos švaros palaikymas. Statistika. Pasaulyje yra maždaug 130 milijonų šalintinų niežų atvejų. Specialistai pataria nesigydyti patiems. Literatūra ir šaltiniai.


Tai užkrečiama parazitinė odos liga, pasireiškianti itin stipriu niežėjimu.

Niežų sukėlėjas yra maža, smulki erkė(Sarcoptes scabiei va. Hominis). Šios erkės yra tokios mažos, kad jų nematome ant savo odos, tačiau tikrai galime pajusti jų poveikį. Erkės patenka ant viršutinio odos sluoksnio, kad galėtų gyventi ir maitintis. Moteriškos erkės deda kiaušinėlius, tuomet mūsų oda reaguoja į erkes ir jų poveikį, ir atsiranda raudonas, niežtintis bėrimas.

Šios erkės lengvai plinta tarp žmonių. Dažniausias užsikrėtimo būdas yra tiesioginis sąlytis su oda. Erkės taip pat gali plisti per užsikrėstus: baldus,drabužius, patalynę.

Amžius Netinkama mityba Susilpnėjusi imuninė sistema Intelekto deficitas.

Esant viso kūno bėrimui, švari lieka nugaros, krūtinės ir veido oda Išberta ant vidinio šlaunų paviršiaus ir sėdmenų Išbertos plaštakos, riešai, tarpupirščiai Matomi erkių takai Kraujingi odos šašeliai Intensyvus odos niežėjimas naktį Išberta apie bambą, lytinius organus, krūtų spenelius, pažastų duobes Niežulys Bėrimas Pūslelės ant odos.

  • MS PowerPoint 680 KB
  • 2020 m.
  • Lietuvių
  • 10 puslapių (331 žodžiai)
  • Kolegija
  • Ramunė
  • Niežai pristatymas
    10 - 3 balsai (-ų)
Niežai pristatymas. (2020 m. Kovo 29 d.). https://www.mokslobaze.lt/niezai-pristatymas.html Peržiūrėta 2020 m. Gegužės 30 d. 14:13
×
109 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo