Nigerijos konstitucija


Įvadas. Nigerijos padėtis pagal konstituciją. Nigerijos konstitucijos analizė. Konstitucijos palyginimas realia. Išvados. Naudota literatūra.

Konstitucijos intepretavimas arba vertinimas yra sunkus darbas. Konstitucija tai nėra tik įstatymai, nurodymai ar šalies įvaizdžio kūrimas. Ji mums leidžia suprasti, bent jau iš dalies, kokia vyrauja valstybės forma. Pats svarbiausias dalykas, jog konstituciją reikia suprasti. Daugeliu atveju, rašytinė konstitucija lengvose situacijose gali tik padėti, tačiau atsiranda sunkių momentų, kai prireikia ekspertų, kurie suvokia gilesnius konstitucijų interpretavimus. Šis darbas skirtas Nigerijos valstybės konstitucijai. Jame bus analizuojama valstybės padėtis konstitucijos atžvilgiu. Bus bandoma palyginti tam tikrus konstitucijos aspektus, kaip jie realiai atsispindi realybėje. Taip pat bus bandoma apžvelgti kaip konstitucija veikia šalyje, ar ja naudojamasi, o galbūt tik bandoma prisidengti.

Problema: konstitucijos interpretavimas siekiant sau naudos, neatsižvelgiant į padėtį visuomenėje ar valstybėje, pagrindinių konstitucijos reikalavimų nesilaikymas.

Tikslas: įvertinti Nigerijos konstituciją ir jos atotrūkį nuo realios formos.

Uždaviniai: 1. Išsiaiškinti Nigerijos konstitucijos rūšį pagal tiplogiją.

2. Analizuoti konstitucijos pasirenktus aspektus.

3. Palyginti kiek formali konstitucija yra nutolusi nuo realios.

Tyrimo metodai: darbe nus naudojama aprašomasis ir palyginamasis metodai, kurie padės įvertinti analizę.

Naudojama literatūra: darbui bus naudojama žinomų autorių (J.E. Lane, G. Mesonis) konstitucijų interpretavimų nurodymai ar pagrindai, „Freedom in the World“ tinklalapio pateikti duomenys apie Nigerijos valstybę.

Struktūra: darbą sudarys trys pagrindinės dalys: pirmoje dalyje bus aptariami Nigerijos valstybės padėtis ir konstitucijos rūšis, antrojoje dalyje- konstitucijos dalių vertinimas, trečioje dalyje- konstitucijos palyginimas su realia. Galiausiai darbas baigsis išvadomis ir naudotos literatūros sąrašu.

  • Politologija Analizė
  • Microsoft Word 74 KB
  • 2012 m.
  • 8 puslapiai (1422 žodžiai)
  • Universitetas
  • Marius
  • Nigerijos konstitucija
    10 - 3 balsai (-ų)
Nigerijos konstitucija. (2012 m. Lapkričio 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/nigerijos-konstitucija.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 21 d. 22:48
×