Nijolės Ssdūnaitės kalbos analizė


Nijolės Ssdūnaitės kalbos analizė. Pirmosios katalinarijos fragmento retorinė esė.


Kas gali pasakyti, kas yra sąžinė? Ar mes matome ją? Galime pamatuoti ar pasverti? Terminų žodyne sąžinės apibrėžimas skamba taip: „ Sąžinė – dorovinio atsakingumo už savo poelgius jausmas, jų vertės įsisąmoninimas.“ O Pasak O. De Balzako „sąžinė neklystantis teisėjas, kol jos neužmušame.“ . Tai kas gi ta sąžinė iš tiesų ir koks jos vaidmuo mūsų gyvenime?Ar gali sąžinė nuolat priminti apie save ir teisti žmones už tam tikrus poelgius? Ir dar įdomiau tai ar mes iš tiesų galime „užmušti“ savo sąžinę?

Perskaičius pirmąją J.McDowell kalbos ištrauką likau labai nustebinta, sudominta ir be abejo patikėjau visais jo žodžiais. Kalba tikrai labai įtikinama. Pats pirmas kalbos sakinys „Noriu kalbėti iš širdies, kaip tėvas.“ – tai tiesiog puiki kalbos pradžia. Kalbėti iš širdies reiškia labai nuoširdžiai, atvirai. Palyginimas savęs su tėvu, kalbai suteikia asmeniškumo , artumo ir tam tikro jaukumo. Juk kiekvieno iš mūsų gyvenime tėvai užima ypatingą vietą. Turbūt nesuklysiu sakydama, kad kiekvienam iš mūsų, patys brangiausi žmonės šiame pasaulyje yra, arba turėtų būti tėvai. Net neabejoju, kad kiekvienas tėvas savo vaikui linki tik gero ir stengiasi jį apsaugoti nuo tykančių pavojų.

J.McDowell pasakydamas „Norėčiau, kad tu būtum mano dukra, tu – mano sūnus, jūs visi – mano vaikai.“ parodo, kad visi kalbos klausytojai, o tai yra įvairaus amžiaus jaunuoliai, jam yra labai svarbūs. Kadangi kalba apie seksą, klausytojus, ko gero turėtų sunepatoginti, J.McDowell stengiasi sukurti jaukią atmosferą kalbos klausytojams, jis liepia atsipalaiduoti ir įsivaizduoti, kaip jie visi geria kokakolą ir kalbasi apie seksą. Manau tikrai ne daugelis tėvelių yra kalbėję su savo vaikais šiuo klausimu. Drovisi ir vaikai ir tėvai. Tai tiek jaunimui tiek tėvams labai nepatogi tema pokalbiams, tačiau jaunimo tarpe sukelianti didelį susidomėjimą ir smalsumą. Juk daugelis jaunuoliu gali pradėti lytinį gyvenimą ankščiau vien dėl to, kad jiems smalsu kas tai tokio. Tapatindamas save su tėvu J.

  • Filologija Namų darbas
  • Microsoft Word 23 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 7 puslapiai (2092 žodžiai)
  • Jolita
  • Nijolės Ssdūnaitės kalbos analizė
    10 - 10 balsai (-ų)
Nijolės Ssdūnaitės kalbos analizė. (2016 m. Balandžio 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/nijoles-ssdunaites-kalbos-analize.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 17 d. 22:36
×