Nikolajus 2


Nikolajus ii gyvenimas ir mirtis. Nikolajus2. Nikolajus ii. Carai romanovai. Nikolajaus ii gyvenimas. Caras nikolajus 2. Caro nikolajaus gyvenimas. Rusijos caro nuvertimo metai. Rusijos caro nuvertimas. Caras nikolaju 2 ir anglija.

Nikolajus ii – paskutinysis rusijos caras. Šią temą pasirinkau todėl, kad aš domiuosi istorija. Be to, dabar, kai matau savo šalį ir kitas vakarų europos šalis, kurios nebuvo sovietų sąjungos sudėtyje yra sunku sulyginti. Šalys, buvusios sovietų sąjungos sudėtyje, dabar yra smarkiai atsilikusios nuo kitų šalių. Sovietų sąjunga susikūrė po caro nuvertimo nuo sosto ir įvyko revoliucija. Tuomet kilo ii pasaulinis karas ir rusija įrodė, jog ji yra stipriausia. Jeigu nikolajus ii būtų buvęs nenuverstas, mes būtumėme gyvenę kaip vakarų europos šalys. Nikolajus ii europoje atstatė taiką, bet revoliucionieriams tai nepatiko. Apie paskutinįjį carą ir jo mirtį aiškinamasi ir iki dabar. Yra daug versijų kaip buvo caro šeima nuvesta į pusrūsį kur juos sušaudė.

Apie paskutinįjį carą ir jo mirtį aiškina nikolajus ii gimė 1868 metų gegužės dieną, tuometiniame peterburge. Jo tikroji pavardė – romanovas. Istorikai pabrėžė: dėl begalės dinastinių santuokų rusų carų romanovų gyslose iki xx amžiaus beveik neliko rusiško kraujo. Nikolajaus ii tėvas - aleksandras iii, ir senelis aleksandras ii buvo rusijos carai. Pirma aleksandras ii, o po jo mirties aleksandras iii, ir vėliau nikolajus ii. Nikolajaus ii-ojo sesuo – jekaterina buvo vokietijos princesė, mama - danijos princesė, o močiutė - danijos karalienė. Močiutę vadino visos europos uošviene : nesuskaičiuojama daugybė jos dukterų, sūnūs ir anūkai tarpusavyje giminystės ryšiais susiejo beveik visus karališkuosius namus ir šitaip savotiškai sujungė žemyną nuo anglijos iki graikijos.

Visą romanovų istoriją padėjo atskleisti nikolajaus ii dienoraštis. 1882 metais motina nikolajui padovanoja auksu kraštuotą inkrustuotu viršeliu atminimų knygelę . Ta prabangi knygelė tapo pirmu nikolajaus dienoraščiu. 1882 metais pradėti rašyti dienoraštį nikolajų paskatino 1881 metų kovo diena.

1881 metų kovo 1-osios naktį, viename peterburgo bute ilgai negeso šviesa. Ten buvo šeši žmonės iš jų viena garsioji teroristų organizacijos liaudies valia vadovė vera figner. Tame bute buvo rengiamas teroro išpuolis prieš carą aleksandrą ii-ąjį, vieną didžiausių reformatorių rusijos istorijoje. Tomis pavasario dienomis, caras ruošėsi suteikti rusijai trokštama konstituciją, kuri būtų įteisinusi feodalinę despotiją. Jaunuoliai(teroristai) baiminosi, kad apgauta visuomenė pasitenkins konstitucija ir numaldys rusijoje kylančią revoliuciją.

Tą dieną pavlovsko pulko kareivinėse, buvusiose prie marso lauko, sargyboje stovėjo jaunas karys aleksandras volkovas. Jekaterinos kanalo pusėje jis išgirdo du stiprius sprogimus, išvydo lėtai besisklaidantį dūmelį. Volkovas nubėgo ir pamatė mirštantį carą aleksandrą ii, kurį laikė trys kazokai. Mirštantis caras prašė, kad jį nugabentų į ipatjevo namus, ir jį rogėmis gabeno i jo prašytą mirties vietą. Bomba buvo paslėpta velykiniame torte.

Paskui pro volkovą ir aleksandrą ii, pralėkė konvojaus lydima karieta. Karietoje sėdėjo didžiulis sunkus nuplikęs žmogus ir trylikametis berniukas – naujasis caras aleksandras iii ir jo sūnus nikolajus, tą dieną tapęs rusijos sosto įpėdiniu.

Rūmuose mirė aleksandras ii. Nikolajus ii tapo sosto įpėdiniu per kraują. Tuo tada jo gyvenimas priklausė istorijai ir nuo to laiko jis fiksavo dienoraštyje savo gyvenimą.

  • Microsoft Word 16 KB
  • 2012 m.
  • 8 puslapiai (2226 žodžiai)
  • Mokykla
  • Nikolajus 2
    10 - 1 balsai (-ų)
Nikolajus 2. (2011 m. Rugpjūčio 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/nikolajus-2.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 20 d. 06:01
×