Nikolo Makiavelio požiūris į moralę ir politiką


Nikolas makiavelis valdovas. Morale ir politika makiavelis. Makiavelis politika ir moralė. Makiavelio politika. Makiavelis valdovas. Makiavelis valdovas knyga. Makiavelio moralė. Politika ir moralė. N. makiavelio etika. Makiavelis morale ir politika.

Makiavelio politinių pažiūrų interpretacijų yra labai daug. “valdovas”- trumpa knyga: jos stilius paprastai apibūdinamas kaip nepaprastai skaidrus, glaustas ir kandus. “samprotavimai” nėra, kaip įprasta politiniams traktatams, pernelyg ištęsti, tai tokia pat aiški ir tiksli knyga. Tačiau yra prieštaravimų tarp respublikoniškos “samprotavimų” nuostatos ir patarimų absoliutiems monarchams “valdove”. Tačiau ne tai sukrėtė vakariečių mąstymą. Tas faktas, kad nedorėliai klesti ar kad nemoralūs keliai, pasirodo, būna naudingi, niekada visiškai nebuvo išblėsęs iš žmonijos sąmonės. Kad atskleistume šio nuolatinio pasibaisėjimo ir komentatorių skirtingų nuomonių priežastis, neabejotinai reikia dar kažko.

valdovas - trumpa knyga: jos stilius paprastai apibūdinamas kaip nepaprastai skaidrus, glaustas ir kandus. samprotavimai nėra, kaip įprasta politiniams traktatams, pernelyg ištęsti, tai tokia pat aiški ir tiksli knyga. Tačiau yra prieštaravimų tarp respublikoniškos samprotavimų nuostatos ir patarimų absoliutiems monarchams valdove .

Tačiau ne tai sukrėtė vakariečių mąstymą.

(kritikams valdovas - arba įspėjamoji istorija, norint parodyti, kokie gali būti arba ką aiškiai gali padaryti tironai, ir tuo paakinti žmones, kad jiems labiau priešintųsi. Vieni valdovą laiko antikrikščionišku kūriniu ir traktuoja jį kaip puolimą prieš bažnyčią ir visus jos principus, kaip pagoniško požiūrio įgyvenimo gynimą. Kiti mano, kad makiavelis buvęs krikščionis, nors ir šiek tiek savotiškas. Makiavelis ir moralistas, ir taiką mylintis humanistas, ir karštas patriotas, ir šaltas technikas. Makiavelis patikimai aprašęs tai, ko kiti nepriėmė ar nepripažino, o gebėjęs giliai įžvelgti realias istorines jėgas, formuojančias žmones ir ypač transformuojančias jų moralę. Jis suprato savo amžiaus reikalavimą- jog išmušė modernios, centralizuotos, politinės valstybės gimimo valanda. Makiavelis visų pirma buvo italas ir patriotas, pirmiausiai kalbėjęs savo kartai, tačiau jam vienodai stinga ir mokslinės, ir istorinės nuovokos. Jis pirmiausia esąs didžiausias realistas ir utopiškų fantazijų vengiantis žmogus. valdovas turįs būti skaitomas kaip geriausio neoklasikinio, neopastoralinio, renesansinio stiliaus idilė. valdovas iš tikrųjų esąs fantazija, tačiau baisiai frustruoto žmogaus fantazija. Makiavelis yra politinis pragmatikas, kuris labiausiai rūpinosi florencijos nepriklausomybe ir sveikino kiekvieną tai užtikrinančią valdymo formą. Trumpai gyvavusios florencijos respublikos restauratoriams jis akivaizdžiai vien tik parsidavėliškas ir klastingas pataikūnas, trokštantis tarnauti bet kokiam šeimininkui. Makiavelis turėjęs išvystytą valstybės kaip meno kūrinio koncepciją. Makiavelio politikos koncepciją perkeliama į meno, kuris suvokiamas kaip esantis už moralės ribų, sritį. Tačiau bendras požiūris į makiavelį vis dar yra toks: žmogus, velnio įkvėptas vesti kitus į pražūtį, didysis tvirkintojas, blogio mokytojas, o valdovas - tai vadovėlis gangsteriams . ).

Koks kitas rašytojas savo skaitytojus privertė taip labai ir iš esmės nesutarti dėl savo tikslų? Nuostabu rasti mąstytoją, visiškai laisvą nuo to, ką mes mokomi laikyti įprastinėmis jo epochos intelektualinėmis prielaidomis.

  • Microsoft Word 23 KB
  • 2010 m.
  • 5 puslapiai (2750 žodžiai)
  • Universitetas
  • As
  • Nikolo Makiavelio požiūris į moralę ir politiką
    9.7 - 3 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Nikolo Makiavelio požiūris į moralę ir politiką. (2010 m. Gruodžio 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/nikolo-makiavelio-poziuris-i-morale-ir-politika.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 13 d. 06:50
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo