Nikolo Paganinio paslaptis


Nikolo paganinio paslaptis. ĮVADAS Tema. Nikolo Paganinio paslaptis Tikslas. Atskleisti Paganinio paslaptis , nagrinėjant jo biografiją Uždaviniai. Supažindinti su Paganinio biografija. Pateikti įdomių faktų , istorijų iš Paganinio gyvenimo. kūryba.


Paganinis iš kitų virtuozų skyrėsi ypatinga atlikimo maniera, savotiška smuiko, rankų bei viso kūno padėtimi. Maestro amžininkai vieningai tvirtino, kad kai jis grieždavo , jo poza buvo nenatūrali, negraži, grotestiška: ant gerokai aukštesnio už dešinį kairio peties uždėtas smuikas, kairė alkūnė prispausta prie liemens, nežmoniškai persikreipęs, smarkiai pasviręs į priekį kūnas atrodo įsitempęs, nerangus, tačiau maestro judesiai nesuvaržyti, nuostabiai lengvi, tiesiog tobuli. Paganinio plaštaka buvo normalaus dydžio, tačiau jis sugebėjo dvigubai ją pailginti ištempdamas sąnarių raiščius. Tai leido jam greitai lakstyti per stygas. Galima įsivaizduoti, kaip smalsiai Paganinio amžininkai žiūrėjo į šiuos stebuklus. Smalsiausias buvo Guras. Jis įkyriai paskui maestro sekiojo, jį stebėjo, jo klausėsi ir parašė gana įdomią apybraižą su daugybe smulkmenų apie tai, kaip griežė šis didis smuikininkas, sulaužęs, anot nustebusio ir sužavėto vokiečių muziko, visus įpročių barjerus ir tradicines taisykles. Guras kantriai po trupinėlų iššniukštinėjo smuikininko dvigubą flažoletų paslaptį. Paganinis , rašo vokietis,naudojo plonas stygas dėl šių priežasčių: jis dažnai grieždavo aukštus garsus paprastai ir dvigubus flažoletus, pizzicato kaire ranka- visa tai su plonomis stygomis išedavo daug geriau. Be to, suderindavo stygas pustoniu aukščiau, o ketvirtą kartais kilstelėdavo didžiąja ar mažąja tercija. Tai padaryti buvo galima tik su plonomis stygomis, nes storos, labai įtemptos, būtų skambėjusios šaižiai. Aišku, plonų stygų garsas silpnesnis, o kvinta gali pereiti net į cypimą. Tačiau Paganinis šiuos trūkumus lengvai įveikdavęs. Jo smuiko balsas būdavęs garsus, o kvinta skambėdavusi dieviškai švelniai. Paganinis įsigudrino grieždamas nepastebimai suderinti smuiką pustoniu aukščiau, ir tuomet jo instrumentas ryškiai išsiskirdavo iš viso orkestro, kurį šis manevras tarsi prislopindavo.

  • Muzika Referatas
  • Microsoft Word 419 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (1769 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Lolita
  • Nikolo Paganinio paslaptis
    10 - 2 balsai (-ų)
Nikolo Paganinio paslaptis. (2017 m. Kovo 21 d.). https://www.mokslobaze.lt/nikolo-paganinio-paslaptis.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 18 d. 19:43
×