Nikotino ir kitų narkotinių medžiagų vartojimas


Įvadas. Tikslai ir uždaviniai. Dėstymas. Sveikata. Rūkymas. Rūkymo istorija. Rūkymo būdai. Rūkymą skatinantys veiksniai. Poveikis sveikatai. Rūkymo draudimai lietuvoje ir pasaulyje. Narkotinės medžiagos. Kitos medžiagos. Narkotinių medžiagų vartojimo poveikis. Psichiką stimuliuojančios medžiagos. Psichiką slopinančios medžiagos. Haliucinogenai. Lakiosios medžiagos. Narkomano atpažinimo požymiai. Praktinis darbas. Pamokų vedimas. Apklausa „ateities“ vidurinėje mokykloje. Rezultatai. Apklausos apibendrinimas. Prevencijos savaitė. Išvados. Literatūros sąrašas.

Rūkymas – opi problema. Kasmet nuo jo sukeltų ligų miršta 4,9 milijonai pasaulio gyventojų. Europos sąjungos šalyse – daugiau kaip 650 tūkstančių europiečių, t. y. kas septintas mirties atvejis es, o daugiau kaip 13 mln. Žmonių kenčia nuo rūkymo sukeltų sunkių lėtinių ligų. Lietuvoje dėl rūkymo kasmet netenkama per 7000 gyvybių. Rūkymas kenkia ne tik rūkančiojo, bet ir jį supančių žmonių sveikatą.

Mes esame vakarų europos šalis, ir tai daro įtaką mūsų požiūriui į narkotinių medžiagų vartojimą, mes negalime kaip rytų šalių gyventojai vartoti narkotines medžiagas be priklausomybės išsivystymo.

Šiandien visuomenėje daug pranešama apie rūkymo ir kitų narkotinių medžiagų žąlą, bandoma riboti cigarečių reklamą, vykdyti prevencines programas, tačiau rūkančiųjų skaičius nemažėja.

Kadangi nikotinas yra legaliai parduodamas, dėl to jis yra plačiausiai naudojama narkotinė medžiaga. Tai viena iš priežasčių, kodėl mes daugiausia dėmesio savo darbe skiriame rūkymui.

  • Chemija Referatas
  • Microsoft Word 2238 KB
  • 2013 m.
  • 37 puslapiai (7606 žodžiai)
  • Aleksandra
  • Nikotino ir kitų narkotinių medžiagų vartojimas
    10 - 3 balsai (-ų)
Nikotino ir kitų narkotinių medžiagų vartojimas. (2013 m. Vasario 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/nikotino-ir-kitu-narkotiniu-medziagu-vartojimas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 24 d. 10:26
×