Niveliavimas


Geodeziniai reperiai. Reperis geodezijoje. Reperis geodezija. Geodezija reperis. Geometrinis niveliavimas. Kas yra reperis. Niveliuoti. Niveliavimo zenklai. Sieniniai reperiai. Geodezija niveliavimas.

Niveliavimas. Niveliavimo ženklai. Geometrinis niveliavimas. Nivelyro tikrinimas. Niveliavimo vykdymas. Ašies niveliavimas. Ašies profilio sudarymas. Apskritiminės kreivės jų pažymėjimas vietovėje. Ploto niveliavimas. Reljefo vaizdavimas. Tacheometrinė nuotrauka. Polinkio kampo matavimas. Tachemoetrinės nuotraukos sudarymas. Menzulinė nuotrauka. Didelių plotų matavimas.

Niveliavimo ženklai – tai pastoviai įtvirtinti taškai, kurių aukštis nustatytas vienu iš niveliavimo būdų. Valstybinės niveliacijos linijose pastovūs niveliavimo ženklai vadinami reperiais turi būti įtvirtinti kas 5 km, sunkiai praeinamose vietovėse kas 6-7 km. Niveliavimo ženklai skirstomi į gruntinius reperius, reperius, tvirtinamus prie uolų, ir sieninius reperius. Kur kokio tipo reperis turi būti panaudotas priklauso nuo vietovės sąlygų. Gruntiniai reperiai įkasami žemėje. Tokį reperį sudaro gelžbetoninis stulpelis ir betoninė plokštė – inkaras. Viršutinėje stulpelio dalyje montuojama metalinė markė su sferinės formos iškilimu. Aukščiausias markės sferinio iškilimo taškas yra niveliuojamas. Jo aukštis ir laikomas reperio aukščiu. Sieniniai reperiai montuojami į pastovių mūrinių statinių sienas, tiltų atramas. Jie dažniausiai gaminami iš ketaus. Aukščiausias sieninio reperio taškas, esantis išorinėje pastato dalyje, yra niveliuojamas ir nustatomas jo aukštis. Laikini reperiai – tai į žemę sukalti kuolai, specialūs strypai, ryšio linijų atramos, medžiai, kelmai, tiltai, akmenys ir kt. pažymėti vietovės objektai. Laikini niveliavimo ženklai turi būti tokiose vietose, kad juos lengvai galima būtų rasti.

  • Microsoft Word 77 KB
  • 2012 m.
  • 13 puslapių (2406 žodžiai)
  • Universitetas
  • Ruta
  • Niveliavimas
    10 - 1 balsai (-ų)
Niveliavimas. (2012 m. Gegužės 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/niveliavimas.html Peržiūrėta 2020 m. Liepos 02 d. 13:00
×
124 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo