NMop


Mop tranzistorių gamybos maršrutas. Schemos elementų skaičiavimas.

Bazinio elemento struktūros analizė. Kristalo gamybos technologinis maršrutas. Schemos elementų skaičiavimas. Apkrovos tranzistoriaus skaičiavimas. Aktyvaus tranzistoriaus skaičiavimas. Bazinio elemento (“ląstelės”) elektrinė schema ir jo topologinis vaizdas pateiktas priede1. Analizuojant elektrine schemą ir topologiją, galime spręsti , kad faktiškai tai yra bazinis elementas, sudarytas n-MOP tranzistorių pagrindu. Visų tranzistorių užtūros yra izoliuotos ir sudarytos iš polikristalinio silicio. Tai reiškia ,kad visi tranzistoriai - su indukuotu n-tipo kanalu. Tai labai svarbu žinoti, vėliau projektuojant kristalo gamybos technologinį maršrutą ir skaičiuojant schemos elementų geometrinius matmenis. Struktūra sudaryta iš penkių tranzistorių, vienas iš jų (T1 pagal priedo 1 žymėjimus) – tai ląstelės apkrovimo tranzistorius, kuris tikriausiai bus naudojamas visų kitų schemos elementų maitinimui. Kiti tranzistoriai (T2-T5) – tai schemos aktyvus elementai, atitinkamai sukomutavus kurias galima gauti atitinkamą loginį elementą, pvz. ARBA-NE. Struktūra sudaryta taip, kad tranzistoriai T2 ir T3, T3 ir T4, T4 ir T5 turi vieną bendrą n+ sritį (vieno tranzistoriaus ištaka - tai kito tranzistoriaus santaka). Tai leidžia išvengti papildomų tarpelėmentinių sujungimų, kurie gali sumažinti projektuojamos mikroschemos darbo dažnių diapazoną, o jis pagal užduotį yra gana platus- net iki 50 MHz. Tranzistorių T2-T5 n+ sritys – didelio ilgio. Kaip papildoma informacija, galima pažymėti, kad ląsteles ribose visi sujungimai – iš polikristalinio silicio, kas leidžia supaprastinti kristalo gamybą. Ten, kur turi būti galimybe sudaryti tarpelementinius ir tarpląstelinius ryšius yra specialus kontaktiniai langai. Struktūros kraštuose palikta vieta tarpląsteliniai komutacijai praeiti. Apibendrinant, galima tvirtinti, kad šio bazinio elemento struktūra sudaryta optimaliai, gerai išnaudojant kristalo plotį.

Bazinio elemento ( ląstelės ) elektrinė schema ir jo topologinis vaizdas pateiktas priede. Analizuojant elektrine schemą ir topologiją, galime spręsti , kad faktiškai tai yra bazinis elementas, sudarytas n-mop tranzistorių pagrindu. Visų tranzistorių užtūros yra izoliuotos ir sudarytos iš polikristalinio silicio. Tai reiškia ,kad visi tranzistoriai - su indukuotu n-tipo kanalu. Tai labai svarbu žinoti, vėliau projektuojant kristalo gamybos technologinį maršrutą ir skaičiuojant schemos elementų geometrinius matmenis. Struktūra sudaryta iš penkių tranzistorių, vienas iš jų (t1 pagal priedo žymėjimus) – tai ląstelės apkrovimo tranzistorius, kuris tikriausiai bus naudojamas visų kitų schemos elementų maitinimui. Kiti tranzistoriai (t2-t5) – tai schemos aktyvus elementai, atitinkamai sukomutavus kurias galima gauti atitinkamą loginį elementą, pvz. Arba-ne. Struktūra sudaryta taip, kad tranzistoriai t2 ir t3, t3 ir t4, t4 ir t5 turi vieną bendrą n+ sritį (vieno tranzistoriaus ištaka - tai kito tranzistoriaus santaka). Tranzistorių t2-t5 n+ sritys – didelio ilgio. Ten, kur turi būti galimybe sudaryti tarpelementinius ir tarpląstelinius ryšius yra specialus kontaktiniai langai. Apibendrinant, galima tvirtinti, kad šio bazinio elemento struktūra sudary kaip jau buvo nustatyta ankščiau, struktūra yra sudaryta iš n-mop tranzistorių su indukuotais kanalais. Tranzistorių užtūros sudarytos iš polikristalinio silicio, Tai standartinė n-mop struktūra, todėl galime panaudoti atitinkamą standartinę gamybos seką. Iš kitos puses reikia atsiminti , kad mes projektuojame bazinį matricinį kristalą iš 1000 bazinių elementų, kuris turės veikti su maksimaliu dažniu ~50mhz. Prie tokio elementų kiekio ir veikiant su tokiu dažniu su labai didelę tikimybę galima prognozuoti, kad atsiras parazitiniai ryšiai tarp elementų arba tarp ląstelių. Tam, kad išvengti tokių neigiamų efektų, buvo nuspręsta kiekvieną ląstele atskirti nuo kitų apsauginio p+ žiedo pagalba, kaip yra daroma, gaminant komplementarinius mop mikroschemas. Aišku, kad tai padidins kristalo plotį, bet, iš kitos puses, neveikianti mikroschema – tai dar blogiau. Kaip pagrindą panaudosime p-tipo silicio plokštelę.

žemiau aprašyta bazinio matricinio kristalo ląstelės gamybos technologija , kai ląstelė sudaryta iš n-mop tranzistorių su užtūromis iš polikristalinio silicio.

  • Microsoft Word 72 KB
  • 2012 m.
  • 6 puslapiai (1009 žodžiai)
  • Universitetas
  • Ieva
  • NMop
    10 - 3 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
NMop. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/nmop.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 21 d. 16:39
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo