Nominalistiniai ir realistiniai požiūriai į būtį


Nominalistiniai ir realistiniai požiūriai į būtį. Nominalistiniai ir realistiniai požiūriai į būtį. Realistiniai požiūriai į būtį. Išvados. Vėlyvosios antikos filosofija. Graikų-žydų mistinė filosofija. Neoplatomizmas. Išvados.

Vėlyvosios antikos filosofija rėmėsi prielaida, kad pasaulis priklauso nuo antgamtinės dvasiškos esybės - dievo, o filosofijos paskirtis - padėti žmonėms suartėti su dievu, su amžinuoju dangišku gėriu, išsilaisvinti, pabėgti nuo žemiškojo gyvenimo blogybių. Pagrindinis pažinimo objektas - idealioji būtis, dievas amžinoji tiesa.

Išryškėjo dvi naujos filosofijos kryptys: graikų-žydų filosofija ir neoplatomizmas.

Graikų -žydų mistinės filosofijos žymiausias atstovas - Filonas iš Aleksandrijos. Jo veikaluose graikiškos filosofinės sąvokos susipina su žydų religine simbolika.

Neoplatomizmo pradininkas ir žymiausias atstovas Plotinas, kurio požiūriu filosofijos paskirtis - aiškinti būtį, ieškoti būties pagrindo - absoliuto. Siekdamas šio tikslo, jis sukūrė racionalistinio pobūdžio monistinę dinamišką būties koncepciją, tiesiogiai nesusijusią nei su krikščionybe, nei su kitomis religinėmis sitemomis.

Neoplatomizmas turėjo didelį poveikį vėlesnių laikų filosofijai.

  • Filosofija Referatas
  • Microsoft Word 21 KB
  • 2013 m.
  • 12 puslapių (4322 žodžiai)
  • Ramune
  • Nominalistiniai ir realistiniai požiūriai į būtį
    10 - 2 balsai (-ų)
Nominalistiniai ir realistiniai požiūriai į būtį. (2013 m. Sausio 31 d.). https://www.mokslobaze.lt/nominalistiniai-ir-realistiniai-poziuriai-i-buti.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 25 d. 08:39
×