Nordea bankas švedijoje


Įvadas. Nordea bankas švedijoje. Istorija. Faktai. „nordea“ vieta ir reikšmė sektoriuje. Konkurentinės aplinkos analizė. „nordea“ rodiklių analizė. Pasaulinės finansų krizės įtaka. Pagrindinės problemos ir ateities scenarijai. Išvados. Naudota literatūra ir šaltiniai.

Kadangi Švedijoje bankų yra pakankamai nemažai, jie tarpusavy turi konkuruoti, stengtis išlaikyti esamus klientus bei stengtis pritraukti naujų, vilioti juos įvairiomis akcijomis, mažomis palūkanomis ar kitomis lengvatomis. Bankas turi išsiskirti patikimumu, geromis tradicijomis, puikiais darbuotojais ir lojaliais klientais. Kiekvienas bankas turi ieškoti savo konkurencinio pranašumo, norėdamas lyderiauti.

Banko tiekėjai yra žmonės, kurie laiko jame savo pinigus, terminuotus ar neterminuotus indėlius ir kt.

Banko pirkėjai yra klientai, skolinantys iš jo pinigus (imdami paskolas, pirkdami turtą lizingo būdu ir pan.).

„Nordea“ yra lyderiaujantis bankas, todėl jokių didelių problemų neįžvelgiu. Vadovybė puikiai tvarkosi, turi kvalifikuotus darbuotojus bei lojalius klientus. Todėl ir jokių strateginių sprendimų, mano manymu, šiuo metu kaip ir nereikia, tegul bankas ir toliau siekia savo tikslo (Making it possible).

Bankas Nordea pripažintas geriausiu lėšų valdytoju Šiaurės ir Baltijos šalyse.

Optimistinis ateities scenarijus. Bankas plėsis ir taps ne tik lyderiaujančiu Šiaurės ir Baltijos šalyse, bet ir visoje Europoje, taip pat įkurs padalinius Amerikoje, Azijoje, Australijoje.

Pesimistinis ateities scenarijus. Pasikeis banko vadovybė, nebesugebės išlaikyti banko aukštų reitingų, iš rinkos jį išstums konkurentai ir galiausiai „Nordea“ bankrutuos, visi klientai praras savo pinigus. Prasidės teismai ir pan.

Per visą banko istoriją į „Nordea“ banką buvo prijungta per 250 įmonių.

Bankas teikia platų paslaugų asortimentą tiek privatiems, tiek verslo klientams.

„Nordea“ banko kapitalas užima vieną stipriausių pozicijų Europoje. Per pastaruosius metus visi kapitalo struktūros koeficientai žymiai padidėjo, o rizikos – sumažėjo.

Kaip ir kiekvienai kitai įmonei, bankui „Nordea“ pasaulinė finansų krizė turėjo įtakos, tačiau ji labai skaudžiai nepakenkė. Šiais metais klientų skaičius tik išaugo, taip pat padidėjo ir pelnas (lyginant su praeitais metais).

Bankas Nordea pripažintas geriausiu lėšų valdytoju Šiaurės ir Baltijos šalyse (antrus metus iš eilės). Šį pripažinimą grupei suteikė tarptautinis finansų leidinys “Euromoney”.

  • Bankininkystė Referatas
  • Microsoft Word 234 KB
  • 2016 m.
  • 12 puslapių (1892 žodžiai)
  • Universitetas
  • Julius
  • Nordea bankas švedijoje
    10 - 2 balsai (-ų)
Nordea bankas švedijoje. (2012 m. Kovo 27 d.). https://www.mokslobaze.lt/nordea-bankas-svedijoje.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 22 d. 19:57
×