Normatyvinė etika slaugoje


Įvadas. Tikslas. Uždaviniai. Medicinos etikos vertybės. Bendravimo etika. Etikos problemos ir etiniai pasirinkimai. Etinių principų taikymas slaugoje. Išvados. Literatūra.

Bendra sistema naudojama medicinos etikos analizę yra "keturių principų" metodas postuluojama Tom Beauchamp ir James Childress savo vadovėlių principų biomedicinos etikos . Pripažįsta keturias pagrindines moralės principus, kurie turi būti vertinami ir lyginami tarpusavyje.

Pagarba autonomijos - pacientas turi teisę atsisakyti ar pasirinkti gydymą.

Filantropija - specialistas turėtų veikti interesus pacientui.

Teisingumas - susijęs su ribotų sveikatos priežiūros ištekliams paskirstyti bei sprendimas kas gauna gydymą .

Pagarba asmenų - pacientų (ir asmuo gydant pacientą) turi teisę būti elgiamasi oriai.

Teisingumas ir sąžiningumas - sąvoka sutikimo išaugo svarbą nuo istorinių įvykių .

Vertybės, neduoda atsakymų, kaip elgtis konkrečioje situacijoje, bet suteikia naudingą pagrindą suprasti konfliktus.

Moralinės vertybės gali būti etinė dilema ar krizė. Konfliktai gali kilti tarp sveikatos priežiūros paslaugų teikėjų, ar tarp šeimos narių. Kai kurie teigia, kad savarankiškumo ir labdara, konflikto principai, kai pacientas atsisako kraujo perpylimo.

Autonomija autonomijos principą pripažįstama asmenų apsisprendimo teises. Tai - įsišaknijusi visuomenės pagarba, asmens gebėjimą priimti pagrįstus sprendimus apie asmeninius reikalus. Autonomija tapo dar svarbesnė, nei socialinės vertybės. Kai kurie klausia, ar prieš istoriškai didelio paternalizmo tarpelis už paciento autonomijos. Pagarba autonomijos yra už informuoto sutikimo ir pagrindas iš anksto direktyvas .

Autonomija - bendras sveikatos rodiklis. Dauguma ligų yra būdingas praradimo autonomija, įvairiais būdais. Tai daro autonomijos dėl abiejų asmeninės gerovės rodiklį ir gerovę profesija. Tai turi įtakos ir medicinos etikos svarstyti. Etika - pagal apibrėžimą bando rasti naudingą pusiausvyrą tarp individo veiklos ir jos poveikio kolektyvas.

Psichiatrai ir klinikiniai psichologai dažnai prašoma įvertinti paciento gebėjimą įvertinyti gyvenimą ir-mirties sprendimus gyvenimo pabaigoje. Asmenys, psichikos būklės, pavyzdžiui, delyras ar klinikinė depresija gali turėti galimybę pareikšti pabaigos gyvenimo sprendimus. Šiems asmenims, prašymą atsisakyti gydymo, atsižvelgiama į jų būklę. Kita vertus, asmenims, turintiems psichikos gebėjimas daryti pabaigos gyvenimo sprendimus turi teisę atsisakyti gydymo ir pasirinkti ankstyvos mirties, jei tai, ką jie tikrai nori. Tokiais atvejais, psichiatrai ir psichologai paprastai yra dalis apsaugoti šią teisę.

Etinių problemų turinys yra bendražmogiškas, nes jos nurodo, kaip nugyventi gyvenimą, kokiomis žmogiškomis vertybėmis jį reikia grįsti. Etinių problemų neįmanoma spręsti profesiniu, moksliniu arba techniniu keliu.

Susiduriantis su etine problema žmogus būna konflikto situacijoje, kurioje jis gali rinktis tarp įvairių vertybių, kurių vienu metu negalima pasiekti. Pasirinkimą lemia tos vertybės, kurioms skiriama didžiausia reikšmė. Svarbiausio vertybės: lojalumas gydytojui ir kolegoms bei pagarbos pacientui ir, antra vertus, sąžiningumo, paciento pasitikėjimo ir pagarbos jo norui žinoti, ar jis mirs. Etinis pasirinkimas visada veikia asmenybę ir visumą.

  • Medicina Referatas
  • Microsoft Word 33 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 13 puslapių (2341 žodžiai)
  • Brigita
  • Normatyvinė etika slaugoje
    10 - 7 balsai (-ų)
Normatyvinė etika slaugoje. (2015 m. Spalio 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/normatyvine-etika-slaugoje.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 23:50
×