Norvegija. Apie šalį. Kelionės maršrutas.


Norvegijos lankytini objektai. Lankytini objektai norvegijoje. Bergeno testas. Bergeno testas lietuvoje. Referatas apie sali. Turistinis maršrutas norvegija. Marsrutas norvegija. Marsrutas po norvegija. Norvegijos gamtos paminklai. Maršrutas norvegijoje.

Įvadas. Pagrindinė informacija apie šalį. Norvegijos karalystė. Norvegijos gamtos ypatumai. Klimatas. Gyventojai. Kalba. Kultūra. Istorija. Religija. Nacionalinė norvegijos virtuvė. Troliai. Vikingai. Ar žinai, kad. Trys didžiausi miestai. Oslas. Trondheimas. Bergenas. Turistinis maršrutas norvegijoje. Viešbučių aprašymas. Lankytini objektai. Išvados. Naudota literatūra.

Mes pasirinkome jums pristatyti ir išnagrinėti vieną iš skandinavijos pusiasalio šalių – norvegiją.

Norvegija yra nepaprastai graži šalis, išvagota ledynų, fiordų ir kalnų. Baltųjų naktų žemėje daug šviesių ilgų vasaros dienų, istorinių paminklų, vikingų laivų nuolaužų ir viduramžiškų bažnytėlių, mielų nedidelių miestelių ir nepaliestų žvejų kaimų.

Kaip vienas garsus keliautojas benjaminas mašalaitis yra pasakęs: negražių vietų norvegijoje nėra , todėl kiekvienam pabuvojusiam šioje šalyje, neišdildomą įspūdį palieka ne tik jos savitas šiaurietiškas grožis, snieguoti kalnai ir tyras oras, bet ir nepakartojamo žydrumo fsusipažinti ir pateikti išsamią informaciją apie norvegijos karalystę, jos gyventojus, gamtą, miestus, istorasti teisingą bei išsamią informaciją apie norvegiją, jos lankytinas vietas, apgeografija. Šiaurės europa. Sienos rinorvegijos karalystė - šiaurės šalis vakarinėje skandinavijos pusiasalio dalyje. Ribojasi su švedija, suomija bei rusija, taip pat turi jūrinę sieną su danija ir jungtine karalyste. Ilgoje atlanto vandenyno pakrantėje išsidėstę žymieji fjordai.

Norvegijos vėliava: pagrindinis elementas yra skandinaviškas kryžius, pagal danijos ir švedijos vėliavų pavyzdį. Raudona, balta ir mėlyna laikoma norvegijos demokratijos simboliais. Šios spalvos naudojamos kitų demokratinių šalių vėliavose (nyderlandai, jav, didžioji britanija bei prancūzija).

Norvegijos herbas: norvegijos herbas yra vienas seniausių europoje. Jis kilęs iš karališkosios šeimos herbo. 1280 m. Karalius eirikas magnusonas prie liūto pridėjo karūną ir sidabrinį kirvį. Kirvis simbolizuoja šventojo kankinio olafo nužudymą kirviu stiklestado mūšyje.

Administracinis norvegijos suskirtsymas: norvegija padalinta į 19 administracinių regionų, kurios vadinamos apygardomis (norvegiškai - fylker), o šios dar padalintos į 433 savivaldybės (nbe šių valstybės padalinimų egzistuoja skirstymas į penkis svarbiausius regionus (norvegiškai - landsdel): šiaurės žemes (sørlandet), rytų žemes (Østlandet), vakarų žemes (vestlandet), trendelagą (trøndelag) ir šiaurės norvegiją (nord-norge). Šis padalijimas yra daugiau paprotinis (tradicinis, panašiai kaip Lietuvoje - aukštaitija, žemaitija, dzūkija ir kt. ), atspindintis geografiniuspiečiausią ir šiauriausią šalies tašką skiria 1'750 km. Šiauriausias taškas, tai kyšulys stačiu skardžiu krintantis į barenco jūrą.

šiek tiek į vakarus nuo šiauriausio šalies taško yra šiauriausias pasaulio miestas hamarfestas.

  • Microsoft Word 416 KB
  • 2010 m.
  • 31 puslapis (6282 žodžiai)
  • Kolegija
  • Justas
  • Norvegija. Apie šalį. Kelionės maršrutas.
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Norvegija. Apie šalį. Kelionės maršrutas.. (2010 m. Lapkričio 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/norvegija-apie-sali-keliones-marsrutas.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 22 d. 18:17
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo