Norvegija istorijos projektas


Norvegija. Istorija. Archeologiniai kasinėjimai rodo. Norvegijos teritorijoje gyvenę žmonės buvo vadinami vikingais. Ilgai Norvegijos teritoriją sudarė daugybė mažų karalysčių. Įvairiais valstybės gyvavimo periodais šalis buvo sudariusi unijas su Danija. Norvegijos geografinė padėtis. Norvegija – monarchinė. Sostinė. Vizitinė Oslo kortelė. Vygelando parkas – Oslo ir visų norvegų pasididžiavimas. Kon – Tiki. Osle labai daug gražių ir įspūdingų skulptūrų. Naujasis Operos ir baleto teatras Osle. Smagu pasivaikščioti ant marmurinio jo stogo. Čia dabartinio karaliaus Haraldo V rūmai. Norvegijos mieste Lilehameryje 1994 vyko žiemos Olimpinės žaidynės. Norvegijoje neapsakomo grožio. Įdomi Rjukano miestelio istorija.   Miestelis išsidėstęs giliame kalnų slėnyje. Elektrinė nebeveikia. Joje dabar yra muziejus, kuriame viskas apie elektros pramonės istoriją. Apie 100 km į pietus nuo Oslo yra seniausias Norvegijos miestas Tonsbergas. Šiaurės jūros nugludinti didžiuliai akmenys ir senovinis švyturys. Pirma Norvegijos sostinė – Trondheimas. Čia, pagal tradiciją karūnuojami karaliai. Norvegijos šiaurė. Iki III a. vietiniais gyventojais buvo samių tauta. Norvegai labai. Norvegai dideli savo. Dalis nuotraukų paimta iš asmeninio albumo.


Archeologiniai kasinėjimai rodo, kad Norvegijoje žmonės gyveno jau prieš 11-12 tūkstančių metų. Manoma, kad tais laikais čia gyventi persikėlė žmonės, gyvenę dabartinės Vokietijos teritorijoje. Šalies pavadinimas reiškia „kelias į šiaurę „.

Norvegijos teritorijoje gyvenę žmonės buvo vadinami vikingais. Vikingai – norvegų, švedų ir danų jūrininkai, keliaudavę ilgais laivais, užsiimdavę karyba, plėšikavimu, prekyba. Aštuntas – devintas šimtmetis buvo vadinamas vikingų klestėjimo metais. Tuo metu jie užgrobė daug Europos šalių teritorijų ir jose apsigyveno, ėmė kurti miestus.

Ilgai Norvegijos teritoriją sudarė daugybė mažų karalysčių, kurias devintame amžiuje suvienijo Haraldas I ir tapo pirmuoju Norvegijos karaliumi. Hedalo medinė bažnyčia. Jai beveik tūkstantis metų.

Įvairiais valstybės gyvavimo periodais šalis buvo sudariusi unijas su Danija, vėliau su Švedija. Bet nuo 1905 metų Norvegijos karalystė – nepriklausoma valstybė. Kiekvienais metais gegužės 17 – tą švenčiama Nepriklausomybės diena. Norvegai – dideli savo šalies patriotai, jiems ši šventė labai reikšminga. Visi –ir maži, ir dideli pasipuošę tautiniais kostiumais išeina į gatves, šoka, dainuoja, linksminasi.

Vizitinė Oslo kortelė – rotušė. Joje kasmet teikiamos Nobelio taikos premijos (kitų sričių premijos teikiamos Stokholmo (Švedija) rotušėje.

Vygelando parkas – Oslo ir visų norvegų pasididžiavimas. Žymus norvegų skulptorius Gustavas Vygelandas įkūrė šį parką, padabino 80 –čia įspūdingų skulptūrų, vaizduojančių visą žmogaus gyvenimo ciklą, nuo gimimo iki mirties, labai ryškiai parodė visas žmogaus nuotaikas ir emocijas, nuo nuostabos ir džiaugsmo iki neapykantos.

  • MS PowerPoint 10617 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 39 puslapiai (896 žodžiai)
  • Mokykla
  • Gabriele
  • Norvegija istorijos projektas
    10 - 2 balsai (-ų)
Norvegija istorijos projektas. (2017 m. Lapkričio 18 d.). https://www.mokslobaze.lt/norvegija-istorijos-projektas.html Peržiūrėta 2019 m. Balandžio 22 d. 09:43
×
Nesuprantate kaip atlikti užduotį? Klauskite eksperto!