Norvegija: kurltūra ir menas


Įvadas. Kultūra. Šventės. Maistas. Religija. Kalba. Žmonės. Vikingai. Menas. Literatūra. Muzika. Vizualinis menas. Išvados. Šaltiniai.


Šiandienos Norvegijos gyventojų vertybės paremtos demokratija ir laisve reikštis. Norvegai yra tiesmuki, konkretūs žmonės, kurie itin ramiai ir civilizuotai reaguoja į negandas. Jie nepratę demonstruoti neigiamų emocijų, visuomet išvysite šypseną sutikę kaimyną ar vietinėje parduotuvėje. To jie reikalauja ir iš savo darbuotojų.

Ludvig Holberg (1684-1754) rašytojas, eseistas, dramaturgas, istorikas ir filosofas. Gimė Danijos-Norvegijos monarchijoje. Holbergas laikomas moderniosios Danų ir Norvegų literatūros pradininku, dar kitaip – literatūros tėvu. Jis labai kritikavo mokyklos doktrinas, sakydamas, kad „ vaikai turi tapti vyrais prieš jiems tampant krikščionimis“ arba „ jei vaikai mokosi teologijos prieš jiems tampant tikrais vyrais – jie niekada nebus vyrais“. Taip pat jis manė, kad didžiausias mokyklos mokymosi proceso tikslas yra pirmiausia išmokyti vaikus naudotis jų jausmais ir intelektu, vietoj to, kad bergždžiai kaltų nereikalingą knygų turinį.

 Rikard Nordraak (1846-1866) Norvegijos himno autorius. Kompozitoriaus muzikiniai gebėjimai atsiskleidė jau ankstyvoje jaunystėje, tačiau dėl didelio muzikantų ir kompozitorių kiekio, tuo metu, jo karjera jau buvo suplanuota – būti verslininku. Pradėjės mokytis verslo mokykloje jis ją greitai metė ir įstojo mokytis muzikos. Dėl savo trumpo gyvenimo, (23 metų mirė nuo tuberkuliozės) jo muzikinė karjera nebuvo labai ilga ir vaisinga. Kelios dainos, kūriniai chorams ir Norvegijos himnas.

Grupė „Immortal“ (aktyvumo metai 1990-2003, 2006-dabartis) grupė groja black metal žanro muziką. Pačioje pradžioje sunkiai sekėsi išpopuliarėti ir išleisti pirmąjį albumą. Nariai dažnai keitėsi dėl nesutarimų grupės viduje, tačiau nepaisant to, jie išleido 6 muzikinius albumus.

Knud Knudsen (1832-1915) tai pirmasis profesionalus norvegijos fotografas. Jo nuotraukos susideda iš Norvegijos vaizdų ir dokumentų. Studijavo fotografiją, Bergene turėjo savo fotografijos verslą.

Būdami Norvegijoje žmonės gali pajausti vietinių šiltumą ir matyti visą laiką besišypsančius veidus, tačiau paslaugumas ir ramybė gali trikdyti atvykėlius. Norvegai nemėgsta pagyrūnų, o vertina kuklumą ir santūruma, jiems šeima yra pirmoje vietoje, o tik vėliau darbas. Tai rodo, kad norvegai yra atsidavę savo šaliai ir artimiesiems.

  • Microsoft Word 1587 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 20 puslapių (3531 žodžiai)
  • Universitetas
  • Greta
  • Norvegija: kurltūra ir menas
    10 - 1 balsai (-ų)
Norvegija: kurltūra ir menas. (2016 m. Gruodžio 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/norvegija-kurltura-ir-menas.html Peržiūrėta 2020 m. Balandžio 03 d. 06:35
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo