Norvegija: Tarptautiniai ekonominiai ryšiai


Įvadas. Eksportas. Importas. Ryšiai su jungtine karalyste. Ryšiai su švedija. Ryšiai su vokietija. Ryšiai su nyderlandais. Ryšiai su kinija. Išvados. Paveikslų sąrašas. Literatūros šaltiniai.


Dėl to yra labai įdomu išsiaiškinti, kokių išteklių ši šalis turi daugiausiai ir kur juos eksportuoja taip pat ir ko jai trūksta labiausiai ir ką ji importuoja iš kokių šalių.

Darbo tikslas: Nustatyti su kokiomis šalimis ir kokius ekonominius ryšius turi Norvegija.

Išsiaiškinti į kokias šalis Norvegija eksportuoja produkciją ir iš kurių importuoja;

Detaliau išnagrinėti Norvegijos ir Jungtinės Karalystės, Švedijos, Vokietijos, Nyderlandų ir Kinijos ekonominius ryšius.

Naujaisiais duomenimis Norvegijoje daugiausiai yra eksportuojami mineralai (65%), po jų seka įvairūs metalai (7,2%), gyvulinės prekės (7,1%), mašinos (6,9%), chemijos produktai (5,1%), transporto prekės (2,7%), įvairūs įrenginiai (1,4%). Be šių prekių yra dar eksportuojama plastikas ir guma, popierinės prekės, maisto prekės, medienos produkcija, tekstilė, gyvūninės kilmės ir daržovių gaminiai, ginklai, taurieji metalai, akmenys ir stiklas, gyvūnų kailiai, įvairūs meno ir antikvariniai gaminiai. Tačiau pastarųjų produktu eksportas yra nedidelis, todėl jis net nėra reiškiamas procentaliai.

2014 metais Norvegijos eksportas sudarė 149 mlrd. JAV dolerių – šalis tapo trisdešimt antra pagal eksporto dydį pasaulyje. Per pastaruosius penkerius metus Norvegijos eksportas išaugo iki 5.3% metinio augimo lygio. Pagrindinėmis eksporto prekėmis yra laikomos nafta, kuri sudaro 30.1% viso Norvegijos eksporto ir naftos dujos, kurios sudaro 29.1%.

Pateiktame paveikslėlyje matome visas šalis į kurias keliauja norvegiškos prekės. Didžiausia dalis eksportuojamų prekių atsiduria Didžiojoje Britanijoje – net 26,5%. Antrojoje vietoje yra Nyderlandai – 12,2%, po jų seka Vokietija su 12%, Švedija 6,3%, į Prancūziją patenka 6% Norvegijos eksporto, į JAV – 4,9%, Daniją – 4,1%, Belgiją – 2,9%, į Pietų Korėją – 2,8%, Ispaniją – 1,6%, Lenkiją – 1,5% ir į visas kitas šalis 11,9%.

Pažvelgus į paveikslėlį matome, kad pagrindinės šalys importuojančios prekes ir paslaugas į Norvegiją yra Švedija, Vokietija, Kinija, Danija ir Didžioji Britanija. Taip pat nemažą procentą importo sudaro JAV, Nyderlandai, Prancūzija, Lenkija, Suomija, Italija, Ispanija ir kitos pasaulio valstybės.

Pagrindinės prekės, kurios yra importuojamos į Norvegiją, yra įrenginiai (kompiuteriai, telefonai ir pan) – jie sudaro net 24%, transportas 18%, metalai 12%, chemijos pramonė – 8,2%, mineraliniai produktai – 6,1%, įvairios būsto prekės – 4,6%, maisto prekės taip pat 4,6%, plastikas ir guma – 4%, Tekstilė – 3,9%. Taip pat importuojami yra įvairūs įrankiai, medienos produktai, gyvūninės kilmės produkcija, akmenys ir stiklas.

  • Microsoft Word 555 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 15 puslapių (2153 žodžiai)
  • Universitetas
  • Mintare
  • Norvegija: Tarptautiniai ekonominiai ryšiai
    10 - 3 balsai (-ų)
Norvegija: Tarptautiniai ekonominiai ryšiai. (2016 m. Lapkričio 29 d.). https://www.mokslobaze.lt/norvegija-tarptautiniai-ekonominiai-rysiai.html Peržiūrėta 2020 m. Balandžio 01 d. 18:11
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo