Norvegijos architektūra


Norvegijos architektūra. Norvegijos architektūra. Norvegijoje yra išlikusios labai stiprios senovinės medinės architektūros šaknys. XIX vid. -XXa. Prasideda modernioji Norvegijos architektūra. Romanika. Gotika. Renesansas.


XIX vid.-XXa. prasideda modernioji Norvegijos architektūra ir spartus architektūros tobulėjimas. Napoleonmetyje (1792-1815) Norvegijai atgavus nepriklausomybę ir pasibaigus unijai su Danija, žmonės susimąstė ir pradėjo tobulinti miesto architektūrą ir infrastruktūrą, nes šalis pradėjo turtėti, žmonių daugėjo, reikėjo naujų pastatų. XXa. Pradž. Norvegijoje apmokyti jauna architektų karta įkvėpti neoklasicizmo tarp 1920-1925m. beveik visus svarbiausius miesto pastatus renovavo šiuo stiliumi. Neoklasicizmo stiliumi buvo renovuoti karališkieji rūmai esantys Osle -> ,Haugesundo rotušė Rogalande ->. XXa. 3-čiame dešimtmetyje „sklendant“ modernistinėms idėjom po visą šalį ir norėjus pakeisti senąją architektūrą nauja ir neįprasta tarp Norvegijos architektų įsižiebė funkcionalistinės architektūros idėjos. Šia architektūros pakraipa buvo perstatyti miestai, rekonstruoti senieji pastatai bei statomi nauji. Vienas pirmųjų pastatų pastatytas šiuo stiliumi buvo restoranas „Skansen“ 2x-> , menininkų namai Osle -> , Blinderno Universitetas -> . Daugybė gyvenamųjų namų, universalinių parduotuvių dar yra išlikę ir puikios kokybės.

Viską apibendrindamas, galiu teigti, kad Norvegija patyrė daugelį architektūros stilių, bet pats architektūros perversmas prasidėjo tik XIXa. pradž. Norvegijai atgavus nepriklausomybę. Pasikeitė daugelio miestų infrastruktūra, atsirado labai daug naujų modernistinės krypties pastatų, kurie dar statomi ligi šiol, pritaikant šiuolaikines technologijas, yra išsaugotas senovinių pastatų statymo menas su šiuolaikinėmis technologijomis.

  • Microsoft Word 14 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 2 puslapiai (749 žodžiai)
  • Universitetas
  • Arminas
  • Norvegijos architektūra
    10 - 3 balsai (-ų)
Norvegijos architektūra. (2019 m. Gegužės 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/norvegijos-architektura.html Peržiūrėta 2020 m. Gegužės 30 d. 09:17
×
109 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo