Norvegijos ekonomika konspektas


Norvegija siekia diversifikuoti savo ekonomiką. Daug naujų Sirijos imigrantų. Imigrantų iš Sirijos didžiausias augimas. Vis dar dauguma lenkų. Tarp imigrantų dauguma vaikų Norvegijoje gimė Pakistano , Somalio ir Lenkijos imigrantams. Kiek yra trečios kartos. Viena iš trijų imigrantų šeimų yra Osle. Grynoji imigracija į Norvegiją 2015 buvo 8300 mažesnė nei prieš metus , daugiausia dėl didesnės emigracijos. Europos piliečių grynojo imigracija sumažėjo nuo 62 iki 46 proc. Imigracija iš Europos sumažinta , tačiau vis dar didelė. Didesnė ne Europos piliečių imigracija , Sirijos piliečiai dabar yra didžiausia grupė. Sumažėjas nepilnos darbo dienos įdarbinimas. Žemiausias dalyvavimo lygis tarp jaunimo. Stabili laikinųjų darbuotojų dalis. Didesnis nedarbas tarp vyrų. Mažiausias darbo užmokesčio augimas nuo 2000 ųjų. Naftos ir dujų gavybos pramonė sumažino bendrą pajamų augimą. Procento padidėjusios gamybos pramonės darbuotojų darbo užmokesčio pajamos. Intensyvi veikla statybos. Didmeninė ir mažmeninė. Pinigų ir draudimo. Vidutinis mėnesinis darbo užmokestis moterims ir vyrams.


Kai naftos kainos krito, tapo aišku, kad Norvegija turėjo pernelyg didelį pasitikėjimą viena pramone, šiuo atveju naftos ir dujų sektoriuje.

Krantinės restoranai ir biurai – tai atspindi Sorenga Dockside plėtrą, kuri tarnauja kaip svarbus priminimas, kaip Norvegija klestėjo gerais laikais.

Keli km nuo centrinės stoties ir Operos, netrukus čia bus Munko muziejus ir Oslo viešoji biblioteka.”

Norvegijos ekonomika atsigauna po 2008 m finansinės krizės, kai Norvegijos žmonės mėgavosi pavydėtina gerove.

Taigi, tuo metu, kai daug likęs pasaulis išgyveno ilgą ir skausmingą ekonomikos susitraukimą, Norvegija turėjo pinigų prestižinių namų ant jūros kranto statybai, pavyzdžiui, Sorenga.

Palaikoma naftos ir dujų sektoriaus, Norvegija atrodė nenugalima pakilimo metais, kai Brent naftos kainos išaugo nuo mažiau nei $40 už barelį 2008 m pabaigoje iki daugiau nei 120 $ piko metu 2011 m pradžioje.

120 už barelį ribose, Norvegija tuo metu buvo tarp labiausiai klestinčių pasaulio tautų Klestėjimo indekse (Prosperity index).

Tada, kai naftos kainos pradėjo mažėti 2013 m., tapo aišku, kad Norvegijos ekonomika tapo neįtikėtinai nesubalansuota.

Naftos ir dujų pramonė tapo pernelyg didelę įtaką darantis sektorius mūsų ekonomikai, ypač per pastaruosius ketverius ar penkerius metus, apažymi Premjeras Erna Solberg.

Per pastaruosius porą metų, naftos kaina krito iki maždaug $ 30 d. Per šį laikotarpį, Norvegijos energetikos milžinė "Statoil", kartu su kitomis pramonėmis, panaikino tūkstančius darbo vietų ir peržiūrėjo sutartis su tiekėjais.

2015 m. STATOIL darbo užmokestis smuko, o tai sudarė grynojo nuostolio 37mlrd. kronų ($ 4.3 mlrd.; £ 2.98 mrd.).

Ekonomikos augimas sulėtėjo, tai 4% nedarbo 2015 m pradžioje, atsižvelgiant į 2016 m. EBPO ataskaitą.

Investicinis lygis visoje ekonomikoje sumažėjo maždaug trečdalį kada naftos kainos krito.

Bet net ir čia, vis labiau suvokiama, kad klestėjimas buvo laikinas.

O klestėjimo laikotarpiu ypač pakilo valiutos kursas lyginant su kitomis valiutomis.

Dėl to daug norvegų jautėsi labai turtingi. Tiek atostogos užsienyje ar importuotos vartojimo prekės atrodė pigios, ypač daugeliui namų ūkių, kur atlyginimai pakilo 3-4% per metus, kas siekė 33.492 $ vidutiniškai 2014 m, gerokai viršijant EBPO vidurkį - $ 25.492.

Tiek vartojimo išlaidos ir skolinimasis yrpač padidėjo pakilimo metais. Nekilnojamojo turto kainos padidėjo maždaug trečdaliu per pastaruosius šešerius metus.

Namų ūkių skolos pasiekė daugiau nei 200% metinio disponuojamųjų pajamų, todėl norvegai vieną iš labiausiai įsiskolinusių žmonių Europoje.

Dauguma skatino palankios hipotekos taisyklės ir istoriškai žemos palūkanų normos.

Neseni pokyčiai sumažino Norvegijos žmonių lūkesčius. Nekilnojamojo turto kainos kai kur stabilios.

  • Microsoft Word 657 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 71 puslapis (2567 žodžiai)
  • Kolegija
  • As
  • Norvegijos ekonomika konspektas
    10 - 2 balsai (-ų)
Norvegijos ekonomika konspektas . (2017 m. Gruodžio 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/norvegijos-ekonomika-konspektas.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 22 d. 20:12
×
143 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo