Norvegijos ekonomika


Norvegijos bvp. Norvegija ekonomika. Norvegijos bvp 2011. Bvp norvegijoje. Monetarinė politika norvegijoje. Norvegijos bvp 2007. Referatas apie norvegijos ekonomika. Norvegijos ekonomika 2011. Norvegijos ekonominės krizė. Norvegija makroekonomika.

Įvadas. Norvegijos bendrasis vidaus produktas. Užimtumo ir nedarbo situacija, darbo jėgos struktūra. Norvegijos monetarinė politika. Norvegijos fiskalinė politika. Norvegijos importas ir eksportas. Statybos sektoriaus reikšmė norvegijos ekonomikai. Globalinės ekonomikos krizės įtaka norvegijos statybos ir nekilnojamojo turto sektoriuose. Priemonės statybos sektoriaus problemoms spręsti. Išvados. Literatūros sąrašas.

Šiame darbe išanalizuosime esamą norvegijos ekonomikos būklę, statybos sektoriaus reikšmę ekonomikai, globalinės ekonomikos krizės įtaką statybos ir nekilnojamojo turto sektoriams bei aptarsime priemones problemoms spręsti. Savo darbe naudosime kuo daugiau diagramų ir lentelių su statistikos duomenimis, kad geriau ir vaiznorvegijoje priešingai nei daugelyje kitų valstybių itin propaguojamas ir remiamas žemės ūkis.

Norvegijai svarbi žuvininkystė – norvegai sugauna daugiausiai žuvų iš visų šiaurės europos valstybių. Šiaurės jūroje norvegija turi daug naftos ir gamtinių dujų atsargų, todėl šalies ekonomika itin priklauso nuo naftos produktų ir pačios naftos kainų. Tačiau pakankamai svarbios ir kitos pramoninės sritys, kaip pavyzdžiui, metalų, medienos, popieriaus, chemijos, laivų statybos bei žuvininkystės. Nepaisant išplėtoto žemės ūkio daugiau nei 60% bvp yra sukuriama paskaip matome iš pateiktos schemos, didžiausią bvp dalį užima paslpagal pateiktą lentelę bei schemą, matome, kad mažiausias bendrojo vidaus produkto lygis buvo pasiektas 2004-ais metais. Jis siekė tik 0,6%. Nuo 2005-ųjų bvp pradėjo augti ir 2007-aisias pasiekė didžiausią savo lygį (4,6%). Nuo 2008-ųjų pradėjo mažėti.

Vis dėlto prognozuojama, kad per šiuos metus norvegijos bvp sumažės 1,7 proc. Nepaisant krentančių naftos kainų penktasis pagal dydį pasaulio naftos eksportuotojas ir toliau gauna dividendus išgaudamas juodąjį auksą.

  • Microsoft Word 228 KB
  • 2011 m.
  • 19 puslapių (2910 žodžiai)
  • Universitetas
  • Viktorija
  • Norvegijos ekonomika
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Norvegijos ekonomika. (2011 m. Kovo 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/norvegijos-ekonomika.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 20 d. 06:13
Peržiūrėti darbą
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo