Norvegijos ir Baltarusijos ekonomikos palyginimas


Paveikslėlių sąrašas. Įvadas. Norvegija. Administracinis suskirstymas. Demografija. Religija. Baltarusija. Administracinis suskirstymas. Demografija. Religija. Ekonominių rodiklių palyginimai. BVP tenkantis 1 gyventojui. Nedarbo lygis. Infliacija. Valiutų kursai. Eksportas. Importas. Pagrindinės ūkio šakos. Norvegija. Baltarusija. Didžiausi šalių bankai ir įmonės. Norvegija. Baltarusija. Lankytinos vietos. Norvegijos lankytinos vietos. Baltarusijos lankytinos vietos. Ekonominės krizės įveikimas. Norvegija. Baltarusija. Išvados. Dalykinė rodyklė. Literatūros sąrašas.

Taigi, palyginus dvi Europos šalis matome, kokios jos yra skirtingos savo kultūra, tradicijomis, kraštovaizdžiu ir demografija. Beabejo, didžiulis skirtumas tarp Norvegijos ir Baltarusijos yra matomas ekonomikoje. Norvegija yra laikoma viena iš geriausią gyvenimo lygį suteikiančių šalių. Ekonominiai rodikliai, rodantys gyventojų ekonominę padėtį, yra labai aukšti lyginant su Baltarusija, nors pastarojoje nedarbo lygis ir mažesnis. Didelis ekonominis skirtumas ir požiūris į ateitį tarp šių dviejų šalių matomas ekonominės krizės laikotarpiu. Nors Norvegiją krizė palietė ne itin stipriai, tačiau ji vistiek palietė. Sudėtingu laikotarpiu Norvegija elgėsi priešingai nei daugelis šalių: ji investavo turimus pinigus protingai, o viską, ką uždirbo iš naftos, taupydavo ateities kartoms, vietoj to, kad skatintų visuomenę vartoti daugiau. Tuo tarpu Baltarusiją krizė palietė daug daugiau, bet nors šalis ir sėkmingai įveikė krizės antplūdį, tai pasijuto neilgai. Parinktos priemonės įveikti krizę dar labiau pražlugdė Baltarusiją ateityje, nes buvo galvota tik apie dabartį. Besaikis skolinimasis ir pinigų spausdinimas siekiant skatinti vartotojus padėjo Baltarusijai atsigauti. Tačiau neilgai trukus atėjo dar viena krizės banga, kurios Baltarusija neįveikė iki šios dienos.

  • Microsoft Word 301 KB
  • 2014 m.
  • 25 puslapiai (4151 žodžiai)
  • Universitetas
  • Erika
  • Norvegijos ir Baltarusijos ekonomikos palyginimas
    10 - 4 balsai (-ų)
Norvegijos ir Baltarusijos ekonomikos palyginimas. (2014 m. Lapkričio 23 d.). https://www.mokslobaze.lt/norvegijos-ir-baltarusijos-ekonomikos-palyginimas.html Peržiūrėta 2019 m. Rugsėjo 20 d. 15:38
×
Užduokite klausimą bet kuria mokslo tema