Norvegijos mokesčių sistema


Mokesciu sistema norvegijoje. Verslo planas koks turi buti norvegijoje.

Įvadas. PVM Norvegijoje. Kas yra atsakingas už mokesčius? Užsienio įmonės. Registracija į PVM registrą. Išimtys kai PVM gali būti netaikomas. Darbo užmokestis. Socialinis draudimas. Darbo užmokesčio minimumas. Verslo mokesčiai. Automobilių ir kelių mokesčiai. Išvados. Literatūros sąrašas.

Šiame darbe bus nagrinėjama Norvegijos mokesčių sistema, stengsiuosi aptarti ir įsigilinti į tai kokius mokesčius moka, darbdaviai, darbuotojai ir įmonės.

Darbo tikslai:

Aptarti PVM mokesčio sistemą.

Pridėtinės vertės mokestis Norvegijoje yra mokamas parduodant daugumą prekių ir paslaugų. Paprastai PVM Norvegijoje yra 25%, maisto produktams – 15%, keleivinio transporto, kino bilietams, kambarių nuomai taikomas 8% PVM tarifas.

PVM mokestis turi būti apskaičiuojamas ir mokamas nuo visų prekių ir paslaugų pardavimo, išskyrus ypatingas išimtis. Vis dėlto pardavimai, turi būti tam tikro dydžio, kad būtų apmokestinami. Taip pat prekės yra apmokestinamos atsižvelgiant į importuojamas iš užsienio. Pardavimo ir pirkimo mokesčiai yra aiškinami taip:

Pardavimo mokestis – registruoti prekybininkai turi teisę reikalauti PVM mokesčio parduodami savo prekes ir paslaugas kitoms įmonėms ir paprastiems vartotojams. PVM visada turi būti nurodomas pardavimo dokumentuose. Tik registruotos įmonės turi teisę nurodyti PVM mokestį pardavimo dokumentuose.

Pirkimo mokestis – pirkėjai mato sumokamo PVM dydį . Pirkėjas tam tikrais atvejais gali susigrąžinti PVM mokestį.

Mokesčio apskaičiavimas – PVM mokestis yra 25%, PVM dydis yra apskaičiuojamas nuo pardavimo kainos ir importo muito kainos. Maisto produktams yra taikomas 15% PVM, žalios žuvies pardavimui taikomas 11,11% PVM. Viešbučių kambarių nuomai, komercinei sodybų nuomai, keleiviniam transportui (autobusams, traukiniams ir kt.), kino bilietams, bilietams į muziejus, galerijas, pramogų parkus, didelius sporto renginius taikomas 8% PVM.

Mokesčių atsakomybė apima visas įmones, kurios parduoda prekes ir paslaugas. Nepriklausomai nuo to, ar verslas yra valdomas vieno asmens ar kitos bendrovės. Taip pat mokesčiai susiję ne su tuo ką veikia verslas, bet ką parduoda. Labdaros įstaigos ir organizacijos, taip pat gali būti apmokestinamos atsižvelgiant į tam tikras taisykles dėl tokių įmonių. Valstybė, apskritys, savivaldybės ir įstaigos, kurios priklauso arba kurias valdo valstybė (valstybinės įmonės) yra apmokestinamos PVM, kai jos parduoda prekes ir paslaugas. Išimtis taikoma tik kai valstybins įmonės parduoda paslaugas kitoms vyriausybinėms įmonėms.

Svarbu yra ar užsienio įmonė parduoda prekes ir paslaugas į Norvegiją, ar pardavinėja Norvegijoje. Užsienio įmonės, kurios tik parduoda prekes ir paslaugas į Norvegiją neatsako už PVM Norvegijoje. Jam priklauso tik importo mokesčiai. Užsienio įmonės, kurios parduoda prekes ir paslaugas Norvegijoje privalo mokėti tokius pat mokesčius kaip ir Norvegijos įmonės ir turi būti registruotos PVM mokėtojų sistemoje. Jei užsienio įmonė negali užsiregistruoti pati Norvegijoje kaip PVM mokėtojas, ji privalo apskaičiuoti ir sumokėti PVM per atstovą. Tokiu atveju, tiek užsienio verslo ir Norvegijos atstovas yra atsakingas už PVM apskaičiavimą ir apmokėjimą. Parduodant nekilnojamąjį turtą PVM mokėti nereikia. Nekilnojamasis turtas apima žemės sklypus su ir be pastatų.

  • Ekonomika Kursinis darbas
  • Microsoft Word 38 KB
  • 2015 m.
  • 14 puslapių (2743 žodžiai)
  • Universitetas
  • Simona
  • Norvegijos mokesčių sistema
    10 - 5 balsai (-ų)
Norvegijos mokesčių sistema. (2015 m. Gegužės 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/norvegijos-mokesciu-sistema.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 21:25
×