Norvegijos švietimo sistema


Svietimo sistema norvegijoje. Norvegijos švietimas. Švietimas norvegijoje. Norvegijos mokymo sistema. Norvegijos svietimo politika. Norvegija švietimas. Norvegijos mokyklu sistema. Ugdymo sistema norvegijoje. Norvegijos politinė sistema. Norvegijos santvarka.

Įvadas. Norvegijos švietimo politika. Norvegijos švietimo sistema. Formaliojo švietimo sistema norvegijoje. Neformaliojo švietimo sistema norvegijoje. Švietimo sistemos organizavimo ir valdymo principai. Išvados. Literatūros sąrašas.

Švietimo sistemos sąvoka apima žmogaus mokymo, švietimo, lavinimo, auklėjimo institucijas, organizacijas, formalius ir neformalius kolektyvus, susiformavusius veikiant socialinėms, kultūrinėms aplinkybėms, valstybės ekonominei ir politinei santvarkai.

Rajeckas švietimo sistemą išskiria kaip įvairių vienos ar kitos valstybės ugdomųjų (mokomųjų, auklėjamųjų) įstaigų visumą.

Norvegijos švietimo sistemos tikslų orientacija dvejopa: į asmenybę ir į visuomenę. Švietimui keliamas tikslas – užtikrinti kiekvieno individo pozityvią asmenybės raidą kaip visuomenės kultūrinio, politinio ir ekonominio augimo sąlygą. Švietimo sistema, remdamasi krikščioniškomis ir kultūrinio palikimo vertybėmis, turi tenkinti pagrindinius tautos politinės sistemos bei materialinius reikalavimus. Norvegijos švietimo sistema kelia sau uždavinį tapti viena iš geriausių pasaulyje tiek akademiniame, tiek įdarbinimo lygmenyje. Tyrimo problema formuojama tokiais klausimais. Kokia yra švietimo politika norvegijoje? Kokia yra norvegijos švietimo sistema? Kokiais organizavimo ir valdymo principais remiasi norvegijos švietimo sistema? Šio tyrimo tikslas – susipažinti su norvegijos švietimo sistema. Norvegijos švietimo politika vadovaujasi lygybės principu, kuris suteikia lygias teises visiems visuomenės nariams į mokslą, neatsižvelgiant į jų socialinę ir kultūrinę kilmę. Švietimo įstaigų funkcija yra perteikti žinias ir kultūrą, taip pat skatinti socialinį aktyvumą bei gerovę visiems.

Norvegijos mokyklose mokymas yra pritaikytas prie individualių mokinių poreikių bei gebėjimų.

  • Pedagogika Kursinis darbas
  • Microsoft Word 47 KB
  • 2012 m.
  • 15 puslapių (3370 žodžiai)
  • Universitetas
  • Justina
  • Norvegijos švietimo sistema
    10 - 1 balsai (-ų)
Norvegijos švietimo sistema. (2012 m. Balandžio 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/norvegijos-svietimo-sistema.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 00:21
×