Notariatas


Notariato teisės konspektai. Notariato teise konspektas. Notariato teise konspektai. Notariato rūšys. Lotyniskasis notariatas. Notariato konspektai. Notaro patvirtintas dokumentas turi didesnę įrodomąją galią. Kursinis notariato teise. Notariato istorija. Notariato teise.

Notariato istorija ir raida. Notariato rūšys. Notariato rūšys (sistema). Lotyniškasis notariatas. Notaro veiklos principai. Kaip tapti notaru? Kandidatas į notarus (asesorius). Notaro pareigoms užimti. Notarų skaičius. Notaro atsakomybė. Notaro veiklos priežiūra. Notaro savivalda. Notarų rūmai. Notarinių veiksmų atlikimo pagrindai. Tarptautinė lotyniškojo notariato unija (uinl). Notaro tinkamumas einamom pareigom. Notaro pavadavimas ir atstovavimas. Notarinių veiksmų atlikimas. Notarinių veiksmų sandara. Paveldėjimas. Testamentas.

1) – notarius iš lot. K. – raštininkas,bet tai ne pirmtakas. Notariatas,kaip institucija atsirado italijos teisės analizės dėka. Jo užuomazgos susiformavo vėlai,nes antikoje nuo 4a. Pr. M. E. – a. M. E. Galiojo susitarimo įforminimas žodžiu, o nuo a. M. E. Atsirado institucija – tabelionai – sudaranti dokumentus klientų prašymu. Ši institucija ir buvo notariato užuomazga. Tabelionai, būdami visiškai sąžiningi, sudarinėdavo ir pasirašinėdavo dokumentus, kurie turėdavo didesnę galią negu liudytojų parodymai. Jų veiklą reglamentavo imperatoriaus patvirtintos taisyklės.

773 m. – atsirado viešosios valdžios patikėjimas (notarius publicus). Langobardų valstybėje 12–13 a. Notariatas iš italijos plinta į kitas valstybes. Lietuvoje notariatas susiformavo 13 a. , kurio pradininkai, gedimino laikais, buvo1) – notarai liudijo tik šalių parašus ir jokių kitų notarinių veiksmų neatlikinėjo. Notarinis dokumentas viršenybės neturėjo, o kilusius ginčus spręsdavo teismas.

2) – notariato patvirtintas dokumentas turi didesnę galią nei liudytojų parodymai. Lietuvoje nuo 1992 m. Egzistavo seniūno institucija, kuris yra valstybės tarnautojas, o tuo tarpu notarai nėra valstybės tarnautojai (pareigūnai). Jie naudojo valstybinius simbolius, Notrų naudojamas antspaudas yra su va1) – notarai liudijo tik šalių parašus ir jokių kitų notarinių veiksmų neatlikinėjo. Notarinis dokumentas viršenybės neturėjo, o kilusius ginčus spręsdavo teismas.

2) – notariato patvirtintas dokumentas turi didesnę galią nei liudytojų parodymai. Lietuvoje egzistuoja būtent ši notariato rūšis. Lietuvoje nuo 1992 m. Egzistavo seniūno institucija, kuris yra valstybės tarnautojas, o tuo tarpu notarai nėra valstybės tarnautojai (pareigūnai). Jie naudojo valstybinius simbolius, Notrų naudojamas antspaudas yra su valstybės herbu, o vėliau dar bus įrašyta Lietuvos respublika .

Nuo 1992 12 01 Lietuvoje nebėra valstlotyniškojo notariato esmė: valstybė dalį savo funkcijų atiduoda privatiems asmenims. Tai reiškia, kad notaras nėra nei pareigūnas, nei . , bet jis veikia valstybės vardu, jo patvirtintas dokumentas turi įrodomąją galią bei yra privalomas tretiesiems asmenims.

Notaro paskirtis užtikrinti, kad civiliniuose teisiniuose santykiuose nebūtų neteisėtų sandorių ir dokumentų. Tai preventyvi jo funkciLietuvoje egzistavo tik notaro modelis.

  • Teisė Konspektas
  • Microsoft Word 37 KB
  • 2012 m.
  • 14 puslapių (5462 žodžiai)
  • Notariatas
    10 - 1 balsai (-ų)
Notariatas. (2011 m. Rugpjūčio 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/notariatas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 23 d. 05:29
×