NT vertinimas konspektas


Teisiniai nuosavybės pagrindai. Kas gali būti suformuojama atskirais NT objektais? Kokie pagrindiniai NT sandoriai? Pagrindinės turto vertinimo sąvokos. Pagrindinės vertės. Turto vertinimo atvejai. Turto vertinimo procedūra. Lyginamosios vertės metodas. Turto vertintojų grupės (nepriklausomi, vidaus) Turto vertintojų kvalifikacijos lygiai. Turto vertintojų teisės, atvejai, kada turto vertintojui draudžiama vertinti turtą. Kokie yra pagrindiniai turto vertinimo dokumentai? Kas nurodoma turto vertės nustatymo pažymoje, turto apžiūrėjimo ir įvertinimo akte? Kokia pagrindinė informacija turi būti nurodyta turto vertinimo ataskaitoje? Kas turėtų būti pateikta glaustoje vertinimo ataskaitoje? Kokie yra 4 turto vertę kuriantys veiksniai arba sąlygos? Kokios yra 4 turto vertę veikiančios jėgos? Kokiam nekilnojamajam turtui vertinti rekomenduojama taikyti atkuriamosios vertės metodą? Atkuriamosios vertės nustatymo tvarka? Kaip gali būti nustatomi atkūrimo kaštai? Fizinis, funkcinis ir ekonominis nusidėvėjimas. Kokiam nekilnojamajam turtui vertinti rekomenduojama taikyti naudojimo pajamų vertės metodą? Kokų duomenų reikia skaičiuojant naudojimo pajamų vertę? Apibūdinkite pagrindinius naudojimo pajamų vertės skaičiavimo būdus? Kaip apskaičiuojamos vertinamo objekto išlaidos ir pajamos? Kas yra ir kaip apskaičiuojama kapitalizavimo norma? Kas yra ir kaip apskaičiuojama diskonto norma?

Skaičiuojant šiuo būdu daroma prielaida, kad diskonto normos dydis priklauso nuo konkretaus projekto rizikos grupių: RD = R0 + RR + RN + RV, cia RD – diskonto norma; R0 – nominali, be rizikos pelno norma; RR – papildoma premija už riziką; RN – papildoma premija už nekilnojamojo turto nelikvidumą; RV – papildoma premija už nekilnojamojo turto valdymą. Prie be rizikos pelno normos (pvz., valstybės obligacijos) būtina pridėti tam tikrą kompensaciją už investavimą į nekilnojamąjį turtą. Kuo patrauklesnis (pelningesnis) nekilnojamojo turto objektas, tuo premija už riziką ir bendra pelno norma bus mažesnė, o objekto vertė – didesnė. Nekilnojamasis turtas yra brangi investicija, todėl jos valdymas ir pardavimas taip pat reikalauja ir laiko, ir finansinių sąnaudų, kurios turėtų būti kompensuotos papildoma premija už nelikvidumą ir valdymą.

  • Geodezija Konspektas
  • Microsoft Word 37 KB
  • 2014 m.
  • 15 puslapių (3466 žodžiai)
  • Ieva
  • NT vertinimas konspektas
    10 - 3 balsai (-ų)
NT vertinimas konspektas. (2014 m. Lapkričio 18 d.). https://www.mokslobaze.lt/nt-vertinimas-konspektas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 19 d. 16:59
×