Nubraižyti medžio tipo, paprastąją ir sudėtingąją tinklinę kanonines schemas


Darb kodas Pavardė Vardas Adresas. Darb kodas Auto nr Darbu pradzia. Auto nr Auto model. Pateikti savo sugalvotus ir su paaiškinimais išspręstus uždavinius visoms 8 reliacinės algebros operacijoms.

Identifikaciniai (raktiniai) laukai - laukai, pagal kuriuos vienareikšmiškai nusakomi įrašai.

Schemos R santykių r1 ir r2 skirtumas r3 = r1 - r2 yra aibė kortežų, kurie priklauso r1, bet nepriklauso r2. Iš pvz. matyti, kad tiek santikyje r1, tiek santikyje r2 egzituoja toks pat kortežas su reikšmėmis 5, 6, 7, 8. Tad skirtume r3 = r1 - r2 šio kortežo nebelieka, kaip nebelieka ir kortežo su reikšmėmis 2, 3, 4, 5, tai išplaukia iš skirtumo apibrėžimo (aibė kortežų, priklausančių r1, bet nepriklausančių r2).

Dviejų schemų r ir s santykių r ir s sandauga g = r × s yra schemos g = rs kortežų g aibė, kuri gaunama iš santykio R kortežų visų kombinacijų su visais santykio S kortežais. Kaip matyti iš pvz., santykio r pirmas kortežas sujungiamas su santykio s pirmuoju, po to antruoju kortežu ir t.t., taip gaunami sandaugos g = r × s kortežai.

G = (A, C) bus santykis g ir g = πAC(r). Kaip matyti iš pvz., santykyje s yra pašalintas santykio r stulpelis B, o likusieji sukeisti vietomis. Santykyje g yra pašalinti santykio r stulpeliai B ir D.

Sakykime, kad F – tai formulė, sudaryta iš: 1) operandų, kuriais gali būti konstantos ir/arba atributai Ai R; 2) aritmetinių palyginimo operatorių; 3) loginių operatorių. Selekcijos σF (r) rezultatas – santykis s, kurį sudaro aibė tokių kortežų t, priklausančių r, kad įrašius konstantas ir/arba kortežo t komponentus t(Ai) į formulės F atitinkamus operandus, formulė gaunama teisinga. Iš pvz. matyti, kad formulė yra A>C, t.y. santykį s turi sudaryti tie kortežai, kurių stulpelių reikšmės tenkina sąlygą A>C. Kadangi šią sąlygą tenkina pirmas ir trečias santykio r kortežai (t.y. 9>2 ir 1>0), tai būtent iš jų sudarytas santykis s.

  • Microsoft Word 47 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 9 puslapiai (1808 žodžiai)
  • Universitetas
  • Tvanas
  • Nubraižyti medžio tipo, paprastąją ir sudėtingąją tinklinę kanonines schemas
    10 - 5 balsai (-ų)
Nubraižyti medžio tipo, paprastąją ir sudėtingąją tinklinę kanonines schemas. (2015 m. Spalio 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/nubraizyti-medzio-tipo-paprastaja-ir-sudetingaja-tinkline-kanonines-schemas.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 27 d. 02:12
×