Nugaros nervai


Nugaros nervai. Tarpšonkauliniai nervai, nn. intercostales. Juosmeninis rezginys, plexus lumbalis. Klubinis papilvės nervas, n. iliohypogastricus. Klubinis kirkšnies nervas, n. ilioinguinalis. Šoninis šlaunies odos nervas, n. cutaneus femoris lateralis. Šlauninis nervas, n. femoralis. Užtvarinis nervas, n. obturatorius. Kryžmeninis rezginys, plexus sacralis. Viršutinis sėdmens nervas, n. gluteus superior. Apatinis sėdmens nervas, n. gluteus inferior. Gaktos nervas, n. pudendus. Ilgųjų kryžmeninio rezginio nervų inervacija. Šaltiniai.


Atsiskyrusios nuo nugarinių nervų, jos eina į šoną bei į priekį. II-XI krūtininių nervų priekinės šakos rezginio nesudaro. Jie eina šalia šonkaulių arterijų. Inervuoja svuosius krūtinės raumenis ir pilvo sienos raumenis, išskyrus diafragmą.

Susidaro iš I, II ir III juosmeninių nervų priekinių šakų, didesniosios dalies IV juosmeninio nervo priekinės šakos ir iš nedaug XII tarpšonkaulinio nervų skaidulų. Iš šio rezginio išeina nervai, kurie inervuoja papilvės odą, bei raumenis, išorinius lytinius organus, dalį šlaunies raumenų ir odos.

Išeina iš po didžiojo juosmeninio raumens, perveria skersinį pilvo raumenį ir eina tarp pastarojo ir vidinio įstrižinio pilvo raumens. Inervuoja pilvo plačiuosius raumenis ir odą virš išorinės kirkšninio kanalo angos.

Išeina iš po didžiojo juosmeninio raumens ir eina į priekį žemiau ankstesniojo nervo. Inervuoja nedidelę dalį pilvo plačiųjų raumenų, kapšelio odą (moterų - didžiųjų lytinių lūpų odą).

Išeina iš po didžiojo juosmeninio raumens ties jo viduriu, eina po kirkšniniu raiščiu į šlaunį, kur inervuoja šlaunies šoninio paviršiaus odą. Inervuoja šlaunies šoninio paviršiaus odą.

Storiausias juosmeninio rezginio nervas. Jis pereina dubenį tarp juosmeninio ir klubinio raumenų ir kartu su jais per raumeninę angą išeina į šlaunį, kur suskyla į galines šakas. Judinamosios šakos inervuoja šlaunies priekinės grupės raumenis, juntamosios - šlaunies priekinio paviršiaus odą.

  • MS PowerPoint 2541 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 18 puslapių (652 žodžiai)
  • Universitetas
  • Justina
  • Nugaros nervai
    10 - 10 balsai (-ų)
Nugaros nervai. (2016 m. Liepos 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/nugaros-nervai.html Peržiūrėta 2018 m. Gegužės 25 d. 20:31
×