Nugaros skausmai


Uodegikaulio isvarza. Kineziterapija esant stuburo isvarzai. Nugaros skausmai referatas. Nugaros tempimo pratimai. Uodegikaulio skausmas nestumo metu. Pratimai uodegikauliui. Uodegikaulis skausmas nestumas. Kineziterapija esant nugaros skausmui kursinis. Uodegikaulio skausmai nėštumo metu. Nestumo metu skauda uodegikauli.

Turinys įvadas. Nugaros skausmai. Kodėl skauda nugarą. Nugaros skausmus gali sukelti. Skausmų rūšys. Nugaros skausmas gali sustiprėti:? Gydymas ir profilaktika. Pratimų kompleksas turintiems stuburo skausmus. Naudota literatūra.

Darbą atliko.

Kt-09 gr. Studentė.

žmogus gyvena judėdamas! Deja, šis posakis šiandien nebeatitinka tikrovės. Netolygi profesinė ir laisvalaikio apkrova padaro kūnui vis daugiau žalos. Visiškai nesvarbu, ar jūs daug sėdite, stovite, per sunkiai kilnojate ar paprasčiausiai tingite judėti - jūsų sveikatą ir gerą savijautą lemia vidinė būsena ir fizinis aktyvnugaros skausmai – tai skausmai, jaučiami juosmens srityje (tarp apatinių šonkaulių ir uodegikaulio), stubure ar šalia stuburo esančiuose audiniuose. Nugaros skausmai pagal dažnumą užima antrą vietą po galvos skausmų. Nemalonius, kartais net kankinančius nugaros skausmus tikriausiai yra tekę patirti daugeliui. Sveikatos priežiūros specialistai tvirtina, kad maždaug 80-90 proc. Suaugusių žmonių nors kartą gyvenime jautė arba nuolat jaučia aštrius nugaros skausmus. Ši problema tampa vis aktualesnė išsivisčiusiose šalyse. Dėl sumažėjusio fizinio aktyvnugara – sudėtingas kaulų, sąnarių, raiščių ir raumenų darinys, skausmus gali sukelti bet kurios dalies pakitimai. Jie vystosi dėl normalaus audinių senėjimo, blogos laikysenos, blogų darbo įpročių, streso, per daug sėdint ar dėl įgimtų anomalijų. Gali prabėgti keleri metai, kol nugaros pakitimai pasireiškia skausmais.  .

Manoma, kad vyrai ir moterys yra vienodai linkę sirgti nugaros skausmus sukeliančiomis ligomis, tačiau pagalbos į medikus daug dažniau kreipiasi moterys, jos skundžiasi stipresniais skausmais. Dėl aukštakulnių batelių, nėštumo, didelių krūtų, vaikų kilnojimo moterų nugara pertempiama dažniau, todė- stuburo patologija (tarpslankstelinio disko išvarža, stuburo kanalo susiaurėjimas, slankstelio pasislinkimas ar lūžis).

Moterims skausmus gali sukelti kryžkaulio ir klubikaulio sąnarių pakitimai, tai dažniausiai įvyksta nėštumo metu, kai dėl hormonų pusiausvyros pakitimų atsipalaiduoja šios srities raiščiai.  .

Tarpslankstelinio disko išvarža sukelia daugiausia skausmo. Slankstelius jungiančius kremzlinius diskus sudaro išorinis skaidulinis ir vidinis elastinis sluoksniai.

  • Microsoft Word 690 KB
  • 2010 m.
  • 11 puslapių (1235 žodžiai)
  • Kolegija
  • Sandra
  • Nugaros skausmai
    10 - 1 balsai (-ų)
Nugaros skausmai. (2010 m. Lapkričio 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/nugaros-skausmai.html Peržiūrėta 2020 m. Spalio 22 d. 12:30
×
30 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo