Nuolatinės plombinės medžiagos: amalgamos, kompozito paruošimas darbui, poliravimosi savybės


Nuolatinės plombinės medžiagos amalgamos, kompozito paruošimas darbui, poliravimosi savybės. Kornelija Bliūdžiūtė. Kas yra amalgaminės plombos. Amalgamos sudėtyje yra smulkių metalo dalelių. Amalgamos sudėtis. Ag 67-74% Sn 25-28% Cu. Amalgamos kompozito paruošimas. Amalgamos lydinio metalų sumaišymas su gyvsidabriu į homogeninį mišinį yra vadinamas trynimu arba amalgavimu. Plombavimo amalgama etapai. Kondensavimas – suspaudimas ir įtrinimas į ertmę. Poliravimo ypatumai. Prieš poliravima amalgamos kraštai turi būti nutrinami. Kompozitinių dervų sudėtis. Susmulkintas kvarcas arba stiklo cirkonas Baris Bario borosilikatas. Kompozitinės dervos. Kompozitai – tai kietos, atsparios abrazijai plombinės medžiagos.

Amalgamos lydinio metalų sumaišymas su gyvsidabriu į homogeninį mišinį yra vadinamas trynimu arba amalgavimu. Amalgavimo metu metalo dalelės susimaiso su gyvsidabriu, automatinio maišytuvo pagalba. Amalgamos paruošimas trunka 15-20 sek. Ruošiant amalgamą labai svarbu pasirinkti miltelių mišinio ir gyvsidabrio kiekį. Esant didesniam gyvsidabrio kiekiui, amalgamą būtina kondensuoti, kad pašalintume gyvsidabrio perteklių. Amalgama gali kietėti ilgai, letai ir greitai.

Kondensavimas – suspaudimas ir įtrinimas į ertmę. Pertekliaus nulyginimas. Drožinėjimas – modeliavimas. Poliravimas rankiniais instrumentais. Poliravimas mašininiais instrumentais.*.

* Jei per mažai nupoliruota rankiniais instrumentais.

Prieš poliravima amalgamos kraštai turi būti nutrinami. Taip atliekamas pirminis plombos poliravimas. Antrą kartą plomba poliruojama tik kitą parą.

  • MS PowerPoint 6 KB
  • 2016 m.
  • 8 puslapiai (329 žodžiai)
  • Fghhj
  • Nuolatinės plombinės medžiagos: amalgamos, kompozito paruošimas darbui, poliravimosi savybės
    10 - 4 balsai (-ų)
Nuolatinės plombinės medžiagos: amalgamos, kompozito paruošimas darbui, poliravimosi savybės. (2014 m. Spalio 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/nuolatines-plombines-medziagos-amalgamos-kompozito-paruosimas-darbui-poliravimosi-savybes.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 27 d. 09:28
×