Nuolatinės srovės grandinės elektrinių dydžių skaičiavimas


Savarankiškas darbas darbo tikslas. Darbo eiga. Kontroliniai klausimai. Metodiniai nurodymai. Uždavinio sprendimo eiga.


Paskaičiuokite pagal užduoties sąlygą nurodytą dydį, grandinės galią ir sunaudotą elektros energiją per 8 valandas.

Antrajame skaičiavimo etape, pagal turimą papildomą duomenį, paskaičiuojame visų šakų sroves ir įtampų kritimus varžose.

Baigę skaičiavimus, perbraižome schemą, nurodydami srovių stiprius ir įtampų kritimus.

Įsitikiname, kad tenkinamos visos srovių ir įtampų taisyklės.

Grandinės ekvivalentinei varžai paskaičiuoti naudojame „iškirpimo“ metodą. Primename, kad negalima kirpti per mazgą. Negalima teigti, kad varžos R3 ir R5 sujungtos nuosekliai, nes „kirpimą“ atliktume per mazgą D. Tikslinga pasikartoti temą apie varžų jungimo būdus.

Pirmasis uždavinio sprendimo etapas baigtas. Tolimesnė sprendimo eiga priklauso nuo užduoties papildomo duomens. Nuo šio duomens ir planuojame tolesnę skaičiavimo eigą. Nagrinėjamame uždavinyje papildomas duomuo yra srovės stipris varžoje R4. Naudosime pagrindinę ir tarpines (bcd) schemas. Žinodami srovės stiprį I4=5A, galine paskaičiuoti įtampos kritimą tarp mazgų CE.

Paskaičiuojame įtampos kritimą varžoje R4.

Iš b ir c schemų matyti, kad varžos R2-3 ir R5 su varža R4 sujungtos lygiagrečiai. Lygiagrečiai sujungtas varžas veikia vienoda įtampa.

  • Microsoft Word 73 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 6 puslapiai (775 žodžiai)
  • Kolegija
  • Viktorija
  • Nuolatinės srovės grandinės elektrinių dydžių skaičiavimas
    10 - 7 balsai (-ų)
Nuolatinės srovės grandinės elektrinių dydžių skaičiavimas. (2016 m. Balandžio 29 d.). https://www.mokslobaze.lt/nuolatines-sroves-grandines-elektriniu-dydziu-skaiciavimas.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 23 d. 22:16
×