Nuolatinės srovės grandinių tyrimas kompiuteriu Omo, I Kirchhofo dėsnių patvirtinimas


Praktinis darbas. Išmokti prijungti matavimo prietaisus elektros schemos parametrams gauti. Išmokti sudaryti pasyviųjų elementų voltamperines charakteristikas. Įsitikinti , kad veikia Omo , Kirchhofo dėsniai. Darbo veika Sudaryti elektros schemą Įjungti matavimo prietaisus srovėms ir įtampoms matuoti. Keisdami R4 varžą kas 2 ( const 32V ), užpildykite lentelę ir nubraižykite U4 I4 ) voltamperinę charakteristiką. R4 (() U. 581 I. U4 I4 voltamperinę charakteristiką pasirinktu masteliu. Pateikti išvadas apie Omo dėsnio galiojimą Galios tvermės dėsnį Voltamperinės charakteristikos pobūdį. Omo dėsnio galiojimą. Galios tvermės dėsnį. Kontroliniai klausimai. Kokį imtuvų jungimą vadiname mišriu. Kaip atrodytų galios balanso lygtis , jei grandinėje veiktų realus EVJ šaltinis. Kuo skiriasi tiesinio ir netiesinio elemento charakteristikos. Kaip atrodytų Omo dėsnis realiai elektros grandinei. ( ei ( ( ri2 + ( rii.


Parašykite ir patikrinkite galios balanso lygtį.

4. Keisdami R4 varžą kas 2 ( (E=const=32V), užpildykite lentelę ir nubraižykite U4=f(I4) voltamperinę charakteristiką.

Omo dėsnis tai kai nuolatinė srovė I, tekanti grandinės dalimi yra tiesiog proporcinga tos grandinės dalies įtampai U ir atvirkščiai proporcinga jos varžai R. Omo dėsnis apibūdina srovės stiprumą grandinėje, kai žinoma įtampa ir varža: I = U/R. Atlikęs skaičiavimus, nustačiau, kad Omo dėsnis galioja visai šiai grandinei. Srovė tekanti elektros grandine su vienu EVJ šaltiniu yra tiesiog proporcinga elektrovaros jėgai ir atvirkščiai proporcinga išorinės ir vidaus varžų sumai. I=ε/(r + R).

Galios tvermės dėsnis šiai grandinei yra lygus visų įtampų, esančių šioje grandinėje, galios algebrinei sumai ir šaltinio galiai.

Voltamperinė charakteristika tai priklausomybė I=f(U), parodanti, kaip kinta tiriamo elemento srovės stiprumas, keičiant įtampą tarp jo galų. Tyrimo metu gavome tiesinio imtuvo voltamperinę charakteristiką.

4. Mišriu imtuvų junginiu vadinamas toks jungimas, kuriame du ar daugiau EVJ šaltinių yra skirtingose šakose. Tiriant mišriąsias grandines pasitelkiami Omo ir Kirchhofo dėsniai, kadangi dažnai tenka atskiruose imtuvuose nustatyti srovę I, įtampą U, galią P.

  • Microsoft Word 35 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 3 puslapiai (718 žodžiai)
  • Universitetas
  • Paulius
  • Nuolatinės srovės grandinių tyrimas kompiuteriu Omo, I Kirchhofo dėsnių patvirtinimas
    10 - 4 balsai (-ų)
Nuolatinės srovės grandinių tyrimas kompiuteriu Omo, I Kirchhofo dėsnių patvirtinimas. (2016 m. Balandžio 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/nuolatines-sroves-grandiniu-tyrimas-kompiuteriu-omo-i-kirchhofo-desniu-patvirtinimas.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 22 d. 23:32
×